Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatı hafta içi olduğu kadar hareketli değil. 24 saatlik süre zarfında baktığımız zaman ilk üç Kripto parası içinde Ethereum %1,24 civarında değer kazandı, Bitcoin %1,06 civarında Ripple %0,54 civarında değer kaybı yaşadı.

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini


Bitcoin, 8.500 dolar ve 9.200 dolar arasında iki gün seyrini sürdürdükten sonra, BTC fiyatı yükselmeye başladı ve 9.900 dolar civarına kadar ilerledi. Daha sonra Bitcoin (BTC) gerilemeye başladı. Geçen hafta, Bitcoin fiyatı ikinci kez 10.000 dolarlık psikolojik bölgeye yaklaştı. Ancak Bitcoin ikinci denemede de bu bölgeyi geçemedi.


İkinci kez 10.000 dolar'ın üzerine çıkamadıktan sonra, Bitcoin fiyatı için önceki direnç seviyesi bir destek seviyesi haline geldiğinde 9.256 dolar seviyesine keskin bir düzeltme gördü. Bitcoin için şuanda ana destek alanları ise 8.924 dolar ve 9.200 dolar. Bitcoin fiyat tahmini için şuan olumlu birşey söylemek gerekirse, alıcıların güçlü bir baskı kurması ve 9.713 dolar seviyesini geçmesi gerekiyor. Bitcoin için yapılacak bir baskı ve fiyatın 9.713 doları görmesi, fiyatın 10.500 dolar ve üzerine çıkmasına sebeb olabilir. Desteğin 8.924 dolar ve altına düşmesi ise bir sonraki adımda Bitcoin fiyatının 8.100 dolar altına düşmesine neden olabilir.


Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini


Listemizdeki tek kazananın Ethereum (ETH) olduğunu dile getirmiştik. Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) son 24 saatte kırmızı renkteyken, Ethereum fiyatı dünden beri %1,24 civarında arttı.
Fiyat tahmini için 4H grafiğine bakıldığında, Ethereum (ETH) yaklaşan bir düzeltme karşısında bile yükseliş potansiyeli gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) daha da yükselmeye devam ediyor; ancak henüz aşırı satım bölgesine ulaşmadı. Ayrıca 210 dolar'lık alanda yüksek likidite bulunuyor. Ethereum fiyat tahmini için en güçlü senaryo, trader'ların önümüzdeki birkaç gün içinde Eth fiyatını ilk direnç seviyesinin (207$) üzerine çıkarması beklenebilir.


Ripple (XRP) Fiyat Tahmini


Ripple fiyat tahmini için ise, dünden beri sadece %0.54 civarında değer kaybettiği için Bitcoin'den (BTC) biraz daha iyi görünüyor. Piyasa değeri açısından Ripple (XRP) Tether'in (USDT) artan potansiyeli nedeniyle yakında üçüncü sıradaki yerini kaybedebilir.

Ripple, Ethereum'a (ETH) benzer şekilde büyüme potansiyeli gösteriyor. Hareketli Ortalama MACD yeşil bir alana girmek üzere olup boğaların gücünü teyit etmektedir. Dahası, xrp yükselen kanalı henüz terk etmedi ve fiyat yükselişi için alan verdi. Kripto piyasası nispeten olumlu bir eğilimde kalırsa, yakın zamanda XRP'nin en yakın direnç seviyesi olan 0.2050 dolar civarını görme olasılığı yüksektir.


Genel olarak baktığımız zaman Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat tahmini için olumsuz bir durum söz konusu değil. Bununla birlikte yaşanan gelişmelere bakıldığı zaman olağan dışı bir durumda görünmüyor. Kripto para piyasası genel anlamda yaşanan olumlu gelişmeler ve fiyat tahmini olarak pozitif bir seyir içinde görünüyor.

Kaynak: https://coinrot.com/bitcoin-ethereum...fiyat-tahmini/