• 21-04-2020, 18:06:52
  #1
  Büyük kripto borsası Kraken'in baş avukatı Marco Sentori'ye göre, yasa yapıcılar değil, mahkemeler, önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto endüstrisi için yeni hukuki kaynaklar oluşturacaklar.
  Law.com'a göre, özellikle geçen yıl kripto şirketlerinin yasalar konusunda ciddi olduklarını belirten Santori, yakın zamanda görmeyi beklediği iki şeyi belirtti:
  • özellikle de yıllardır düzenlemelerin dışında kalmış olan alanların çevresinde gelişen ortak yasa;
  • Bir ya da iki yıl sonra endüstri için yeni hukuki kaynakları oluşturanlar muhtemelen meclis değil, mahkemeler olacaktır.
  Santori, düzenleyicilerin muhtemelen "yeni kurallara kılavuzluk etmede baskısının devam edeceğini", ancak "şu anda mahkemelerde bekleyen davalar ve meclisin nispeten yavaş ilerlemesi açısından, önümüzdeki bir kaç yıl içinde meclis üyelerinden değil, yargıçlardan gelen birçok yeni gelişme görüleceğini" söyledi.

  Bu arada, ABD Dallas Federal Rezerv Bankası "tüzelsiz ve sınırsız doğasına rağmen, düzenleyici eylemlerin ve potansiyel düzenleyici eylemlere ilişkin haberlerin "en azından değerlendirme ve işlem hacimleri açısından kripto para piyasaları üzerinde güçlü bir etkisi olabileceği" sonucuna vardı. Bununla birlikte, mevcut durumda dünya genelindeki otoritelerin düzenlemeyi etkin kılmak için bazı faaliyet alanlarına sahip olduklarını da öne sürdüler.

  Bir başka blog yazısında, Tel Aviv Üniversitesi Hukuk Fakültesi Misafir Araştırmacı Hadar Jabotinsky ve Hamburg Üniversitesi Hukuk ve Ekonomi Enstitüsü Araştırma Görevlisi Roee Sarel, kripto ve borsalar arasındaki ilişkinin sistem üzerinde etkisi olabileceği için, düzenleyicilerin kripto pazarını ciddiye almaları gerektiğini öne sürdüler.
  Ayrıca, kripto pazarının kriz sırasında geleneksel finansal piyasalara değerli bir alternatif sunabileceğini vurguladılar.

  Kaynak: https://tr.cryptonews.com/news/bir-y...abili-1626.htm
 • 21-04-2020, 18:08:01
  #2
  Yasalar Meclis'ten çıkar, mahkemeler uygular hocam.
 • 21-04-2020, 18:09:10
  #3
  horozlar da yumurtlar o zaman