Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş başlığıyla kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Herkesin bahsettiği ve hakkında binlerce haber yapılan kripto paraları detaylı inceleyeceğimiz bir yazı dizisini sizler için hazırladık. Şimdi yazı dizimizin 3. bölümüyle karşınızdayız.
Bir önceki yazımızda sermayemizi kripto para borsasına nasıl aktaracağımızı anlatmıştık. Ancak takipçilerimizin akıllarına takılan bir konuya detaylıca bir bakmamız gerekiyor. Sermayemizi aktarırken hata yapmamak adına görselle destekleyerek sizlere daha net bilgiler vermeye çalışacağız.
Paribu üyeliğiniz ile giriş yaptıktan sonra ‘cüzdan’ sekmesine tıklıyoruz. Ardından ‘Türk Lirası’ yazan kısımına tıklıyoruz ve karşımıza Türk Lirası yatırma ve çekme sekmeleri çıkıyor. Biz sermayemizi Paribu borsasına yatıracağız. Bu sebepten dolayı TL Yatırma sekmesinde Iban adresi ve açıklama kodunu kodunu, kullandığınız bankanın uygulaması üzerinden sermayenizi transfer ederken kullanacaksınız. Burada en çok dikkat etmeniz gereken şey ise Paribu’nun IBAN numarasına sermayenizi yollarken size verilen açıklama kodunu açıklama kısmına yazmanızdır. Yoksa borsa parayı yollayan kişinin siz olduğunu doğrulayamaz.

Sahip Olduğum Kripto Parayı Başka Bir Borsaya Nasıl Gönderebilirim?

Paribu'dan 1000 TL karşılığında 42.10 adet EOS isimli kripto para satın almıştık. Sahip olduğumuz EOS'ları yabancı herhangi bir borsaya yollamak istediğimizde dikkat etmemiz birkaç husus vardır. Bu hususlara dikkat ederek işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.
ABCC isimli yabancı kripto para borsasına EOS'larımızı göndermeye karar verdiğimizi düşünelim. Öncelikle yollayacağım kripto para sitesindeki 'cüzdan' sekmesi tıklıyoruz. Ardından yollayacağım kripto para EOS'u buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Daha sonra 'EOS Çekme' sekmesine geçiş yapıyoruz

Elimizdeki EOS'ları göndermek için karşımıza çıkan kısımda 'Alıcı adres' ve 'Alıcı Tag' bölümlerini doldurmamız gerektiğini görüyoruz. Alıcı adres ve Alıcı Tag'imizi göndereceğimiz borsanın 'EOS Yatırma' kısmından alacağız. Bir taraftan çekerken diğer tarafa yatırma işlemini gerçekleştireceğiz.
ABCC borsasındaki 'EOS Yatırma' kısmında yer alan adres ve tag'i Paribu borsasındaki 'EOS Çekme' kısmına kopyala-yapıştır yapıyoruz. Elle yazmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü yanlış girilen adres veya tag'ler için gerçekten fazlaca uğraşabilirsiniz. Sizin için büyük sorunlar yaratabilir. Bu sebepten dolayı kopyala-yapıştır seçeneğini uyguluyoruz.
Bilgilerimizi eksiksiz olarak aynı örnekte yer alan fotoğraftaki gibi yapıyoruz. Ardından 'EOS Çek' butonuna tıklıyoruz. Paribu borsasına kaydolurken kullandığımız mail adresimize gelen doğrulamayı onayladıktan sonra ABCC borsasına yolladığımız EOS'larımız yaklaşık 1-1.5 dakika arasında cüzdanımıza yansıyacaktır.

https://teknokupur.net/sifirdan-krip...asina-giris-3/