• 01-02-2020, 19:00:54
  #1
  Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant, hırsızların hedefi oldu. Kripto para madenciliği yapan siber bir grup, Kobe Bryant duvar kağıtlarından birine kötü bir yazılım kodu ekledi. Bu kod sayesinde bu duvar kağıdını telefonuna veya bilgisayarına indiren birinin cihazını madencilik için kullanabiliyor. İllegal olan bu eylem Kobe Bryant'ın ölümünden nemalanmak isteyenlere fırsat oldu.
  Cryptojacking olarak adlandırılan ve fotoğraflara kod ekleme aracılığıyla başkalarının cihazları üzerinden kripto para madenciliği yapmaya yarayan bir saldırı türüdür. Dünya üzerinden 50.000'den fazla sitede bu saldırının kullanıldığı tahmin ediliyor.
  Ünlü basketbolcunun ölümünden sonra hayranları tarafından indirilmeye başlanan duvar kağıtlarından birini seçen grubun eylemi hemen açığa çıktı. Bu istismarı ise Microsoft ekibi ortaya çıkardı. Microsoft ekibi Windows Defender SmartScreen isimli program aracılığıyla bulunan saldırı sistemi engellendi.
  Herkes Kobe Bryant için üzülürken fırsatçılık yapan insanlar böyle bir yola başvurdu. Herkes tarafından tepki çeken durumun kısa zamanda ortaya çıkması ise uzmanları sevindirdi.
  Kobe Bryant, 13 yaşındaki kızı Gianna Bryant ile birlikte helikopter kazasında hayatını kaybetmişti.

  https://teknokupur.net/kobe-bryant-h...n-hedefi-oldu/
 • 01-02-2020, 19:02:32
  #2
  Desenize ölen insan değil insanlık.