Ethereum önümüzdeki ay ABD'de düzenleyeceği etkinliğe dünyaca ünlü akaryakıt şirketi BP (British Petrol) sponsor oldu. Bu sponsorluk açıklandıktan sonra Ethereum fiyatı 180 dolara kadar ulaştı. Ethereum'un yeni sponsoru BP oldu ve bu sponsorluk Etherum'un fiyatına olumlu etkide bulundu.
ABD'de 14-16 Şubat arasında gerçekleştirilmesi beklenen etkinliğin ismi ise ETHDenver oldu. Gerçekleştirilecek bu büyük etkinlikte ünlü isimler konuşma ve sunumlar gerçekleştirecek. Dünyanın en büyük Ethereum etkinliği olacağı söylenen ETHDenver, sponsor gelirleri ile gerçekleştiriliyor. Bu etkinliğin en büyük sponsoru ise BP (British Petrol) oldu.

Konuşmacılar Kim Olacak?

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı yetkilisi Vlad Zamfir, ConsenSys kurucusu Joseph Lubin, Shapeshift’in kurucusu Eric Voorhees etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak ve sunumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca konuşmacılar dışında yeni gelişmelere ait çalışmalara da yer verilecek.
Kurucu ortak 90 bin ETH Satmıştı

Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, iddialara göre 90 bin ETH (satıldığı zaman ki değeri 11.5 milyon Dolar - 68 milyon Türk Lirası) satışı gerçekleştirdi. Grid Games isimli oyun firmasınında kurucu ortağı olan Jeffrey Wilcke, satışı geliştirmekte olduğu oyunu fonlamak için gerçekleştirdiğini açıkladı. Satış Kraken isimli ünlü kripto para borsasında gerçekleştirildi. Jeffrey Wilcke'nin Ethereum hesabına 218 bin ETH (39.5 milyon dolar - 236 milyon Türk Lirası) bulunuyor.

https://teknokupur.net/ethereumun-ye...nsoru-bp-oldu/