İlk ve en güçlü kripto para olan Bitcoin, birçok hisse senedini de geride bırakan bir yükseliş grafiği çizmişti. Kripto para piyasasına yapılan toplam yatırım miktarı 257 milyar dolar. Bu paranın 170 milyar doları ile Bitcoin satın alınmış. Bitcoin'in piyasayı domine ettiği açıkça ortada duruyor. Bitcoin'in son 1 yıl içerisinde hareketleri yatırımcılarına iyi bir kazanç sağlamıştı. Herkes en çok kazandıran yatırımı olarak Bitcoin'i gösterirken sahneye Tesla çıktı. Tesla Bitcoin'i geride bıraktı.
Ürettiği elektrikli araçlarla otomobil devriminin öncülerinden olan Tesla değer kazanmaya ve yatırımcılarına kazanç sağlamaya devam ediyor. 2020 yılı grafiklerini bakıldığı zaman 1 Ocak'tan itibaren Tesla, yatırımcılarına %38 kazanç sağladı. Bitcoin aynı dönemde yatırımcılarına %30 kazanç sağladı. Yılın ilk ayında Tesla, Bitcoin'i geçmiş oldu. Ancak yatırım miktarları karşılaştırıldığında Bitcoin'in liderliği devam ediyor. Tesla 120 milyar dolar yatırım alırken Bitcoin 170 milyar dolar yatırım aldı.
Tesla yoğun baskılara ve tepkilere rağmen değerlenmeye devam ediyor. Tesla'nın hisseleri tüm zamanların en yüksek değerine yani 589 dolara kadar yükseldi.
Bitcoin Gelmiş Geçmiş En İyi Yatırım Konumda Yer Alıyor

Bitcoin piyasayı çıktığı fiyat ile zirve fiyatı arasında yaklaşık yüzde 9 milyonluk bir artış gösterdi. Gelmiş geçmiş en iyi yatırım olarak gösterilen Bitcoin'e rakip olarak kimse gösterilemiyor. Tesla 2010 yılında piyasaya çıktığında 20 dolardan 589 dolara ulaştı. Ancak Bitcoin kadar bir yükseliş gösteremedi. Bu sebepten dolayı karşılaştırılmaları halinde Bitcoin'in açık ara önde olduğu görülüyor.
Tesla Son Olarak CyberTruck'ı Tanıtmıştı

Tesla son olarak ABD'nin Kaliforniya eyaletinde CyberTruck'ı tanıtmıştı. Ancak CyberTruck kameralar önünde yapılan testte başarısız olması Tesla hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.


https://teknokupur.net/tesla-bitcoini-geride-birakti/