Dubai'de kripto para vadisi kuruluyor. Kripto paraların gelişmesine bir katkı sağlayacak olan bu vadinin avantajı ise vergilendirme yapılmayacak olması. Yani bu kripto para vadisinde elde edilen kazançlardan gelir vergisi alınmayacak. Kripto para şirketleri için vergilendirme avantajının sağlanacak olması Dubai'yi kripto para merkezi haline getirebilir. Kripto para vadisinin ismi ise 'DMCC Kripto vadisi' olarak açıklandı.

Kripto Para Vadisi Neleri Barındıracak?
  • Ortak çalışma alanları
  • Kurumsal alıcılara yönelik inovasyon hizmetleri
  • Girişimcilik eğitimleri
gibi birçok alana ev sahipleri yapacak. Yatırım anlaşmasını Dubai Emtia Merkezi (DMCC) ile İsviçreli yatırım fonu CV VC arasında imzalandı.
Dubai'de kripto para vadisi kuruluyor. CV VC, CV Labs ve kripto vadisi kurucularından olan Ralf Glabischnig, birtakım açıklamalardan bulundu. Glabischnig, CoreLedger, Inacta, Lykke ve Tezos gibi kripto para şirketlerini Dubai'deki kripto para vadisine taşımak istediklerini dile getirdi.

Ülkeler Kripto Paralara Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Dünya'daki kripto paralar her geçen gün popülerleşiyor. Bu popülerleşmeyle birlikte devletlerde çalışmalarını arttırmaya başladı. Dünya üzerinde ondan fazla ülkenin merkez bankasının resmi olarak açıklama yapmaları ise ne kadar ciddi olduklarını gösteriyor. Blockchain teknolojisinin son derece güvenlikli ve kullanım kolaylığı sağlayan yapısı sayesinde hayatımıza entegre edilmesinde de herhangi bir zorluk yaşanmıyor.
Son olarak İsveç, İsviçre, Japonya, Birleşik Krallık, Avrupa Birliği ve Kanada'nın merkez bankaları Uluslararası Denkleştirme Bankası (BIS) ile bir araya gelip CBDC araştırmaları yapmaya başlayacaklarını açıklamıştı. Bu konu hakkında yayınlanan bir duyuruda Merkez Bankaları dijital para için birlikte çalışacak ve yakında kullanılma ihtimali çok yüksek olan dijital paraların geleceğine şekil verileceğinden bahsedildi.

https://teknokupur.net/dubaide-kript...isi-kuruluyor/