Bitcoin şu an piyasada 151,6 milyar dolar yatırım almış durumda. Bu miktar Türkiye'nin geçtiğimiz yıl ihracat değerinin %90'dan fazlasını oluşturuyor. Bu kadar fazla yatırım alması devletler seviyesindeki bütçe rakamlarıyla karşılaştırılmasını sağlıyor. Yapılan resmi açıklamalara göre ABD'nin bütçe açığı 1 trilyon dolara yaklaştı. Bu miktar ise Bitcoin'e yapılan yatırımın 6 katından fazlası anlamına geliyor. ABD'nin yıllık açığı Bitcoin'in 6 katına ulaştı.
ABD'nin 1 trilyon dolarlık bütçe açığı ise ABD'nin Gayri Safi Milli Hasılasının yüzde 4.5 oranında bir kısmını oluşturuyor. ABD'nin toplam borcu ise 25 trilyon dolara ulaşmış durumda. Dünyanın toplam borcu ise 255 trilyon dolara ulaştı.
Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası 2020 yılının başlarında piyasaya 425 milyar dolar arz işlemi gerçekleştirdi.

Kripto Paraların Yükselişi

Kripto paralar şu an dünyadaki ekonomistleri ikiye bölmüş durumda. Öyle ki bazıları kripto paraların artık hayatımıza entegre olması gerektiğini savunuyor. Bazıları ise gelip geçici bir furya olarak nitelendiriyor. Ancak ekonomi sistemi Blockchain (Blok zinciri) teknolojisiyle yepyeni bir yapıya doğru hareket etmeye başladı. Bu teknoloji sayesinde ekonomi daha sistemli, daha hızlı ve daha güvenli hale geliyor.
İnsanlar kripto paralara yatırım yapmak için güvenebileceği bir şey arıyorlar. Son olarak Tether isimli ABD dolarına bağlı olan stabil kripto para şirketi yeni bir kripto para üretti. Bu kripto para 1 Ons altına tekabül ediyor. İnsanların güvenebilmesi için gerekli olan tüm hamleler yavaş yavaş gerçekleştiriliyor. Şu an bile oldukça güvenilir olan kripto paralar her geçen gün daha da güvenlikli hale geliyor.

https://teknokupur.net/abdnin-yillik...katina-ulasti/