2.95 milyar dolarlık market hacmine sahip olan EOS, 2. büyük güncellemesini aldı. EOS v2 güncellemesi yayınladı. Tüm kripto paralar içerisinde şu an en çok yatırımı almış 7. kripto para olan EOS, güncellemesiyle birlikte fiyatla gözle görülür bir artış yaşandı. EOS geliştiricisi Block.one şirketi EOS.IO 2.0 ismini verdikleri güncellemeyi yayınladı. Bu güncelleme sayesinde EOS işlem ağı daha hızlı olacağı ve daha kaliteli bir kullanıcı deneyimi yaşatacağı belirtildi. Ayrıca bu güncelleme sayesinde EOS ağı daha güvenli olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

EOS.IO 2.0 Güncellemesi Neleri Değiştirecek?

Yapılan en büyük köklü değişim EOS'un ağ motoru olan WebAssembly (WASM)'nin yerine EOS VM'nin getirilmesi oldu. Ayrıca bu değişim sayesinde akıllı kontrat hızının 16 kat artması sağlayacağı açıklandı. 14 Şubat 2019 tarihinde Beta uygulaması kullanılmaya başlanacak olan Voice projesinin sekteye uğramaması adına yapılan büyük gelişmeler dikkatlerden kaçmadı. Voice sosyal medya uygulaması olacağı ve kullanıcı sayısının arttıkça EOS ağının yavaşlamaması adına bu gelişmelerin yapıldığı tahmin ediliyor.
Block.one 2020 yılında güçlü projelerle karşımıza çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

EOS v2 güncellemesi yayınladı. Peki EOS VM Nedir?

Akıllı sözleşmeleri ve önemli performans kazançlarını işlerken sistem kaynaklarının daha verimli kullanılmasını kolaylaştıran Blockchain uygulamaları için özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı bir motordur.

https://teknokupur.net/eos-v2-guncellemesi-yayinladi/