• 11-01-2020, 13:59:05
  #1
  Kripto paralara artan ilgi ve yatırımlardan sonra İngiltere kripto paraları izlemeye başlıyor. İngiltere'deki para piyasasını denetlemekle yükümlü olan Finansal Düzenleyici Kurumu (FCA), kripto paraların kara para aklama işlerinde kullanılıp kullanılmadığını araştırmaya başlıyor. Dünya'daki artan kripto para talebi ve yatırımı, kripto paraların kötüye kullanımına da imkan verebiliyor. Bu sebepten dolayı İngiltere kara para aklamanın önüne geçmek istiyor.
  İngiltere Finansal Düzenleyici Kurumu (FCA), yaptığı duyuruda şunları aktardı:
  "Firmaların yeni düzenlemelere uyumunu proaktif biçimde denetleyeceğiz ve firmaların istenen standartları karşılayamamaları ve piyasa bütünlüğü açısından risk oluşturmaları durumunda hızlı şekilde harekete geçeceğiz."

  İngiltere'de Kripto Para ile İlgili Yaşananlar

  İngiltere'nin yine aynı kurumu, 2018 yılının Temmuz ayında kripto paraların küçük yatırımcılara uygun olmadığını belirten bir açıklama yapmıştı. Kripto paralara olan bakış açısı bu kadar olumsuz yöndeyken FCA, olumlu açıklamalarda yapmıştı. FCA, geçtiğimiz yaz kripto paraları "genellikle merkezi olmayan ve esas olarak bir değişim aracı olarak kullanılan 'değişim token'leri" olarak tanımlamıştı. Ancak mevcut kripto paraların bu tanıma uygun olmadığı da belirtilmişti.

  Dünya'da Kripto Para Yaygınlaşıyor

  Kriptoların yaygınlaşmaya başlaması ve yeni projelerin ortaya çıkması dünyayı geliştirmeye devam ediyor. Devletler bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu anlamda çalışmalara da başlamış durumdalar. Blockchain teknolojisinin önemini zamanında fark edip çalışmalara başlayan devletler büyük ilerleme kat edeceklerdir. Para politikalarını ellerinde tutmak isteyen ülkeler ulusal paralarını dijitalleştirme yoluna gitmeye başladılar. Çin, Japonya, Hindistan, Fransa gibi ülkeler ulusal paralarının dijitalleştirmeye yönelik çalışmalara başladılar.

  https://teknokupur.net/ingiltere-kri...meye-basliyor/
 • 11-01-2020, 14:02:49
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Neyini izleyeceklerse artık, yıllardır izleyemediler
 • 11-01-2020, 14:13:37
  #3
  Misafir
  Ancak film gibi izlerler.

  Kim icat etti bu bitcoini hala bilinmiyor demi?
  • kayaagokhan
  kayaagokhan bunu beğendi.
  1 kişi bunu beğendi.