• 24-12-2019, 19:32:56
  #1
  Dünyada ülkelerin kripto paralara olan ilgisinin arttığı şu günlerden Özbekistan'dan tam tersi bir hamle geldi. Özbekistan kripto para yasağı başlattı. Ülkelerin kripto para çalışmalarını neredeyse birbirleriyle yarıştığı şu günlerde Özbekistan'dan bu hamlenin gelmesi herkesi şaşırttı.

  Özbekistan kripto para yasağı başlattı

  Özbekistan lisanslı kripto para borsalarının kripto para satın alımını yasakladı. Sadece bünyelerinde bulunan kripto paraları alıp satmalarına izin verildi. Özbekistan'ın böyle bir karar alması daha önceki olumlu yaklaşımıyla karşılaştırıldığında insanları şaşırttı. Çünkü 6 Aralık 2019 tarihine kadar olumlu bir yaklaşımı bulunan Özbekistan borsalara lisanslar vererek her şeyi yasallaştırmıştı. Ancak 6 Aralık 2019'dan sonra kripto paraların karşısına geçti ve karşı çıkmaya başladı. Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Özbekistan'ın bu kararı almasına sebep olduğu düşünülüyor.

  Ülkemizdeki Çalışmalarda 2020 Yılında Başlayacak

  Cumhurbaşkanlığı dijital para müjdesini verdi. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan 2020 planlarına göre yerli dijital para basımına başlanacak. İlk aşamada testleri yapılacak olan proje'nin ismi ''Dijital lira'' olacak. Testlerin 2020 yılının sonuna kadar bitirilmesi amaçlanıyor. Blockchain (blok zincir) tabanlı dijital lira'nın çalışmalara başlanacağı T.C Resmi Gazete'de 4 Kasım'da yayınlanan bildiriyle resmiyete kavuştu.

  https://teknokupur.net/ozbekistan-kr...sagi-baslatti/
 • 25-12-2019, 17:01:53
  #2
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Kötü haberler yayılmaya başladı böyle haberler gelince yükselişin yakın olduğunu hissediyorum
 • 25-12-2019, 17:05:58
  #3
  t3amsah adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Kötü haberler yayılmaya başladı böyle haberler gelince yükselişin yakın olduğunu hissediyorum
  inşallah hocam bende dört gözle bekliyorum