• 20-12-2019, 15:13:30
  #1
  En popüler kripto para birimi Bitcoin ilk piyasaya sürüldüğü andan itibaren ciddi bir gelişme yaşadı. Fiyat olarak baktığımızda değerini katladı ve tabi bununla birlikte finansal ürünler konusunda da çeşitliliğini arttırdı.

  Şimdi ise önde gelen kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un yapmış olduğu 2015 yılına ait patent başvurusu nihayet sonuçlandı. Armstrong e-posta ile Bitcoin gönderme işleminin patentini almış oldu.
  Hesabınızda bulunan Bitcoin bakiyenizi başka bir Bitcoin cüzdanına göndermek için farklı uygulamalar size yardımcı olabilir. Söz konusu patent sayesinde de kullanıcılar, Bitcoin cüzdan adreslerine bağlı e-posta adresleriyle kripto para ödemeleri yapabilecekler.

  Peki e-posta ile Bitcoin gönderme işlemi nasıl gerçekleşecek? Gönderici konumundaki kullanıcı, e-posta adresine kripto para gönderme isteği yapıyor ve sistem, gönderici yapmış olduğu istekteki bakiyeye sahip ise gönderenin cüzdanından alıcının e-posta adresiyle eşleşen cüzdanına otomatik olarak tutarı iletiyor. Alıcı söz konusu ödemeyi onaylamasının ardından, işlemin tamamlanması için sistem 48 saat bekliyor.

  Patentte Bitcoin’den bahsediliyor ama sistemin diğer kripto paraları destekleyip desteklemediğini henüz net değil. E-posta ile Bitcoin gönderme işlemi, çok büyük bir gelişme olarak tarihte yerini alacaktır.

  Kaynak: https://www.koinfinans.com/e-posta-i...-hale-geliyor/
 • 20-12-2019, 15:45:00
  #2
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Er geç Bitcoin ve Kripto paraların tamamı hayatımıza girecek buna inanıyorum
 • 20-12-2019, 15:47:03
  #3
  Bitcoinin tamamen gelişmesi için saniyeler içinde ucuz komisyonla gönderim sağlanması gerek.
 • 20-12-2019, 17:00:15
  #4
  t3amsah adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Er geç Bitcoin ve Kripto paraların tamamı hayatımıza girecek buna inanıyorum
  Yakın gelecekte olmasa da benim düşüncem'de hayatımıza gireceği yönde.

  saglamkazanc adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bitcoinin tamamen gelişmesi için saniyeler içinde ucuz komisyonla gönderim sağlanması gerek.
  Evet bu gerçekleşirse kesinlikle daha çok ilgi çekecektir.