Ünlü analist, ve Bitcoin yatırım fonu Adamant Capital’in kurucusu olan Tuur Demeester, Bitcoin fiyatı ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Bitcoin birkaç ay öncesine kıyasla fiyat olarak kötü bir dönem içerisinde olsa da 2019 yılının başlarına göre iyi durumda diyebiliriz. Ancak daha da önemli olan Bitcoin fiyatının önümüzdeki dönemlerde nasıl bir tablo çizeceği. Konuyla ilgili olarak pek çok analist tahminlerini paylaşmakta ve bu isimlerin en günceli Tuur Demeester oldu.
Bitcoin fiyatı daha da düşecek mi sorusu akılları meşgul ederken Tuur Demeester, “Henüz değil.” yanıtını veriyor. Ayrıca Tuur Demeester, boğa koşusu esnasında ellerindeki Bitcoin’leri satanların hata yaptığını söyledi.

Ünlü analist, “3000 dolarlık dip seviyeden çok yukarıdayız ve oraya geri döneceğimizi düşünmüyorum. Belki kısa bir süre 5000 dolara dokunabiliriz.” sözleriyle öngörüsünü paylaştı. Ek olarak Demeester, Bitcoin’in yeni bir fiyat ile zirveye çıkabileceğini fakat bunun yakın zamanda yaşanmayacağını vurguladı. Demeester “Bir ralliden sonra piyasanın nefes almaya ihtiyacı olur. Piyasanın bir nefeslenip geri çekilmesi lazım ki daha yükseğe çıkabilsin.” ifadeleriyle de yükseliş için neye ihtiyaç duyduğunu da belirtti.

Bitcoin fiyatıyla ilgili olarak tek düşüş tahmininde bulunan Tuur Demeester değil. Ama uzmanların tahminlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: ​https://www.koinfinans.com/unlu-****...ine-dusebilir/​​​