• 23-07-2019, 18:32:05
  #1
  Filistinli Yetkili: Kripto Para Ekonomik Özgürlük Getirecek

  Filistin Otoritesi, egemen bir kripto para çıkarmanın Filistin’in İsrail şekeli üzerindeki güvenini azaltacağına inanıyor.

  Önce Para Sonra Güç

  Filistin Başbakanı Mohammad Shtayyeh geçtiğimiz günlerde hükümetinin İsrail tarafından uygulanan yaptırımları kaldırmak için kripto para birimini kullanacağını duyurdu. 9 Temmuz’da Filistin TV’de konuşurken, Shtayyeh şunları söyledi:
  “Filistin ekonomisinin yerel ekonomide dolaşan yaklaşık 25 milyar şekeli [7 milyar dolar] var, ancak şekeli bağımlı kalmak zorunda değiliz.”
  Shtayyeh, her seçeneği göz önünde bulunduracağına ve İsrail’in engelleyemeyeceği bir ekonomik özgürlüğe giden yolu bulmak için ne gerekiyorsa yapmaya söz verdi. Şu an İsrail şekeli Ürdün dinarı ve ABD doları ile birlikte dolaşımdaki ana paralardan biri.

  2017’de PMA, egemen bir dijital para birimi başlatma fikrini belirledi ve büyük bir kitle dijital varlığın önümüzdeki beş yıl içinde hazır olmasını umuyor. Teoride, yaptırımları atlatmak için egemen bir dijital varlık kullanmak kulağa hoş geliyor ama herkes bu fikirde değil.
  Najah Üniversitesi iktisat ve sosyal bilimler profesörü Bakr Shtayyeh, kripto para biriminin birçok Filistinli için ekonomik olarak uygulanabilir veya pratik olacağından şüphe ediyor.

  Kaynak: Koinfinans
 • 23-07-2019, 18:33:54
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Ülkelerin kendilerine bile ait olmayan merkez bankalarına güvenip kripto paralara güvenmeme çelişkisinde olan insanlar bile birgün kripto paraları savunacak
 • 23-07-2019, 18:37:19
  #3
  sfkbykl adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Ülkelerin kendilerine bile ait olmayan merkez bankalarına güvenip kripto paralara güvenmeme çelişkisinde olan insanlar bile birgün kripto paraları savunacak
  Buna bende katılıyorum fakat uzun bir zaman alacak gibi