Herkese merhaba değerli R10 üyeleri. DEEX ekibinin son paylaşımına göre borsadaki tokenlerin aktarımına başlandı. Moskova saatine göre saat 20:00'da başlanacak olan aktarım işlemi sürüyor.

Siz değerli DEEX takipçilerine ve benim konularım sayesinde görerek, yaptığı araştırmalar ile alma kararı veren ve haberlerini bekleyen dostlarımıza müjdeyi verelim. Tokenler taşınmaya başlandı. 25 Mayıs tarihinde de Allah'ın izniyle açılacak.

DEEX ekibinin yayımladığı rehber aşağıda bulunmaktadır. Bu rehbere bakarak tokenlerinizin taşınmasını onaylayabilirsiniz. İşlem uzun sürebilir zira binlerce kişinin hesabı taşınıyor. Bu kadar sabırlı olan dostlarımız bunu da bekler.

Herkese bol kazançlar diliyor ve sizi rehberimizle baş başa bırakıyorum.

DİKKAT!
Bitshares blockchain’de olan hesaplarına token aktarımı, bu kılavuzdaki tüm hükümlere uyulması gerektiren bir süreçtir. Bitshares'te bir hesabın varlığını kontrol etmenizi, hesabınıza erişebilmenizi, token bakiyesini ve gerekli diğer verilerinizi kontrol etmenizi rica ediyoruz. Paranızın güvenliğinin ek bir garantisi ise, iki faktörlü aktivasyonu varlığıdır. Eğer DEEX kişisel hesabınızın ve Bitshares blockchain’deki hesabınızın güvenilir bir şekilde korunduğundan eminseniz, o zaman token aktarma işlemine devam edin. Aktarım tamamlandığında, varlıkların güvenliği ve hesaba erişim sadece kullanıcı tarafından kontrol edilir.

Token aktarmak için gerekli işlemlerin sıralaması
1.MUTLAKA, BitShares’te DEEX hesabı olduğundan ve erişim sağladığınızdan emin olun. Daha önce oluşturduğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi wallet.bitshares.org adresinden kontrol ediniz.


Ana sayfa


Kullanıcı adı ve şifre girişi
Hesabınıza başarılı giriş görüntüsü (sağ üst köşede «açık kilit»)


Hesabınıza başarılı giriş görüntüsü (sağ üst köşede «açık kilit»)


Hesabınız açık

Hesabınıza giriş yapamadığınız zaman (sistem giriş veya şifre kabul etmez ise), yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. presale.deex.exchange adresine giriş yaparak “Ayarlar” kısmından hesabınızı sıfırlayın ve yeni BitShares’te DEEX hesabı oluşturunuz (Kişisel hesabınızda hesap oluşturma klavuzu bulunmaktadır).

DİKKAT ÖNEMLİ: Sadece kişisel hesabınızda oluşturduğunuz hesaba token aktarımı mümkündür!

BitShares’te DEEX hesabı oluşturduktan sonra işbu klavuzun 1 maddesine geri dönmeniz gerekir.

2.Borsaya aktarılacak token miktarını kişisel hesabınızda kontrol ediniz. Token miktarı tüm alım yaptığınız token tutarı, bonuslar, referans ödemeler ve bounty programından gelen ödüllerin toplam tutarı olmalı (Resim 5’ teki örnek).

Dikkat: Akıllı sözleşme üzerinden alım yapılan tokenler bu tutara girmemektedir. İşbu tokenlerin aktarımı ayrı yapılacaktır.Token tutarı kontrolu

Eğer token bakiyesi doğru olduğundan eminseniz, “Token transferi” butonuna tıklayınız

Token aktarma prosedürün başlangıcı

Açılan sayfanızda tüm içerikleri okuduktan sonra tüm şıkları işaretleyin

Token aktarımı için boşlukları işaretlemeniz gerekiyor

Tokenlerin aktarımı tamamlamak için kod kullanmanız gerekir. Kod almak için “Kod talep et” butonuna tıklayınız (Resim 7). Sizin e-posta adresinize onaylama kodu gelecek (Resim 8). Kopyalayıp belirtilmiş boşluğa yapıştırın, sonrasında “Token transferi” butonuna tıklayın (Resim 9). Gelecek mail mesajı yoksa, mutlaka “Spam” dosyalarını kontrol ediniz.

[IMG]Kodla gelecek mesaj örneği[/IMG]


Token aktarımı için kodu yapıştırın

Dikkat!
Token aktarımı zaman alabilir, biraz beklemeniz gerekir (birkaç dakikadan birkaç saate kadar transfer sürebilir).


Tokenler DEEX borsasına aktarma işleminin sona ermesinden sonra, Kişisel Hesabın ana sayfasındaki token bakiyesi sıfır olacaktır.


Kaynak: DEEX EXCHANGE borsa hesabına token aktarım klavuzu