EOS Network destekli bir çok yeni coin EOS airdrop'u yaparak piyasaya gireceklerini duyurdular.

Aşağıdaki listede bu EOS tabanli coinleri/tokenlari ve şu ana kadar kesinleşen airdrop tarihlerini görebilirsiniz (an itibariyle ilk açıklanan tarih eosDAC icin 15 Nisan 2018)

Coin/Token Airdrop Tarihi
-------------------------------------------------------------------------
eosDAC (DAC): 15 Nisan 2018 (Tr. saati ile 03:00) Dağıtım Adeti: 1 EOS : 1 eosDAC
everipedia (IQ): 15 Haziran 2018 Dağıtım Adeti: 1 EOS : 1 IQ
Scatter (RIDL): 15 Haziran 2018 Dağıtım Adeti: 1 EOS : 40 RIDL
IryoNetwork (IRYO): 15 Haziran 2018 Dağıtım Adeti: henüz açıklanmadı
etheos: henüz açıklanmadı

eosDAC token icin; snapshot günü EOS'larinizi herhangi bir ERC20 cüzdaninizda (ör. MyEtherWallet) bulundurmaniz yeterli olacaktir.
Kaynak: https://eosdac.io/tokens/

Carmel token icin; 2 Nisan - 7 Mayis tarihleri arasinda 5 hafta süresince cüzdaninda EOS bulunduran herkese 100 Carmel verecekler. Bunun icin o tarihlerde sayfalarinda kayit yaptirmaniz gerekecek.
Kaynak: https://github.com/fluidtrends/carme...n-distribution

Carmel: Airdrop basladi. Sitelerine girip kayit olan herkese 100 Carmel verecekler. 5 kisiye kadar referansla arti 250 Carmel daha verecekler. Bunun icin tarayicinizda Metamask'in yüklü ve aktif olmasi ve Metamask hesabinizda 1 adet EOS bulunmasi gerekiyor. Sitelerinde kayit olup Metamask'i aktif hale getirdiginizde 100 Carmel otomatik olarak Dashboard'unuzda gözükecek.
Refli link: carmel.io/BJYlVT6jf
Refsiz link: carmel.io

eosDAC Airdrop'un detayları açıklandı:
  • EOS Snapshot 15 Nisan'da Saat 01:00 UTC (TR saati 03:00) yapilacak.
  • Snapshot sirasinda EOS tokenlar ERC20 uyumlu bir cüzdanda (MEW, Metamask, Ledger vs.) bulunmasi gerekiyor. (Binance, Bittrex gibi exchange siteleri henüz bu airdrop'u desteklediklerini duyurmadilar)
  • Snapshot aninda cüzdaninda 100 adet ve daha fazla EOS bulunduranlara Airdrop'tan gelecek eosDAC tokenlar otomatik olarak dagitilacak.
  • Snapshot aninda cüzdaninda 100 adetten az EOS bulunduranlarin airdrop tokenlari ileri bir tarihte dagitilacak (Konuyla ilgili bilgilendirme icin eosDAC.io sayfasinda Newsletter aboneligi yapmaniz iyi olur).
  • eosDAC'in borsalarda listelenmesi Mayıs ayında gerçekleşecek.