• 26-12-2017, 17:34:42
  #1
  Kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretimi yapanlara baskın gerçekleştirildi! İhbar üzerine baskını gerçekleştiren ekipler neredeyse bir fabrika kadar elektrik harcayan evlere operasyon düzenledi.
  Bitcoin üretimine dur diyecek baskın!
  Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne (DEDAŞ) kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretildiği ihbarlarının üzerine aranan ekipler harekete geçti. İhbar yapılan yerlerin neredeyse bir fabrika kadar elektrik harcayan ev ve iş yerleri olması kaçak elektrikle Bitcoin üretiminin hangi noktaya geldiğini gözler önüne serdi.
  Güneydoğu’da 6 ilde 1,7 milyon aboneye hizmet veren Dicle Elektrik Dağıtım AŞ bu konuda aldıkları önlemi daha da büyütecek bir özel ekip oluşturdu. 300 bin aboneye uzaktan sayaç okuma sistemi kurduklarını belirten DEDAŞ, önümüzdeki yıl 100 bin noktaya daha yerleştireceklerini söyledi. Bunun dışında 300 mobil ekiple sahada sürekli denetimlerde bulunduklarını ifade eden yetkililer “Uzaktan sayaç okuma sistemleri ile elektrik tüketiminde yaşanan ani yükselişleri görebiliyoruz ve ekiplerimizi hemen oraya yönlendiriyoruz. Ancak evlerin ya da iş yerine girip denetim yapma yetkimiz yok. Onun için Bitcoin üretimi yapılıp yapılmadığını anlamamız zor. Kaçak yollarla Bitcoin üretilmesine izin vermeyiz” dedi.

  Sizce kaçak elektrik ile Bitcoin üretimine son verilmesi için ne yapılmalı?

  Alıntı : www.shiftdelete.net
 • 26-12-2017, 17:38:48
  #2
  Akıllı elektrik sayaçlarına geçilebilir, herkes gider kontörünü yükler ve parası kadar kullanır.
 • 26-12-2017, 17:48:10
  #3
  yazıktır arkadaş vermiceksin aslında eletrigi o bölgelere veya kaçak hangi bölgedeyse o bölge ödeyecek cezaları bak bakalım daha kaçak oluyormu.
  resmen hırsızlar arkadaş