• 15-03-2021, 23:44:52
  #1
  @kvp; hocam ile istişare sonucu bu aşağıdaki yazıyı hazırladık.

  Bildiğiniz üzere Yahoo mail kullanılmayan hesapları kapatıyor. Tüm hesaplar da olmuyor ama bu durum. Bazı hesaplara uzun süre giriş yapmadığınız halde halen açık kalabiliyor. Yahoo bunu neye göre yapıyor tam olarak belli değil.
  (Bazen satıcılardan alır almaz kapanmış olanlar da oluyor. Bunun sebebi hesapların sağlam bir VPN ile açılmaması sonucu, o ip ile açılan tüm hesapları kapatıyorlar. Satıcının tüm hesapları çöp olmuş oluyor. İlk girişte bu hatayı aldıysanız satıcı değiştirmek zorundadır. Ama bu satıcının değiştirme zorunluluğu kendisinin belirlediği zaman aralığında geçerlidir. Örneğin biz hesapları teslim ettikten sonra, 72 saat içinde sıkıntılı bir mail adresi varsa bunu bize söylemeleri halinde telafisini yapacağını söylüyoruz.)

  Peki mail adresine giriş yaptınız. Sorunsuz bir şekilde bilgileri üzerinize aldınız. Haftalar veya aylar sonra giriş yaptığınız da kapandığını farkettiniz. Bunun sebebi en başta dediğim gibi uzun süre giriş yapılmayan hesapları yahoo kapatıyormuş. Toplu hesap satın alan kişiler şimdi soracak. Ben tüm hesaplara nasıl giriş yapacağım? Peki bunu nasıl önleriz?

  Geçenlerde bu durumu farkettik ve sanırım işimize yarayacak bir çözüm elde edebildik.
  Kurtarma e-postası eklediğiniz Yahoo hesabınız, kapanmadan birkaç gün önce kurtarma e-postasına Yahoo tarafından uyarı mail geliyor. Bu mail hesabınıza şu tarihe kadar giriş yapmazsanız hesabınızın kapanacağını bildiriyor. Bu yüzden telefonunuzda açık olan bir mail adresinizi bu satın aldığınız hesaplara kurtarma maili olarak eklerseniz hesap kapanmadan önce telefonunuza uyarı maili gelip hesabınızın kapanmasını önleyebileceksiniz.

  Bir mail adresini kurtarma maili olarak eklemenin sınırı var. Bu sınırı aşmanın kolay yolu şu;
  mailadresi@mail.com diye bir mail adresiniz var. Bunu çok kez kullandıktan sonra hata verecek. Şu şekilde yazarsanız istediğiniz kadar kullanabileceksiniz.

  mailadresi+1@mail.com
  mailadresi+2@mail.com
  ...
  ...
  ...

  mailadresi+999999@mail.com

  Böylelikle tüm hesapların kurtarma maili aynı yerde toplanacaktır. Tüm uyarı maillerini buradan alabileceksiniz. Bu konuyu Eski Tarihli İnstagram Hesapları için açmış bulunmaktayım.

  Herkese hayırlı işler dilerim @fatihalgul432; - @kvp;
 • 15-03-2021, 23:49:40
  #2
  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  Mail adresini değiştirsek çözüm olur mu hocam ?
 • 15-03-2021, 23:53:35
  #4
  akarorhan01 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  Mail adresini değiştirsek çözüm olur mu hocam ?
  Kurucu Maile geçme olayı var. Forumda bunu ücretli olarak yapanlar var. Direkt İnstagram hesabınıza yeni mail eklerseniz, sonra ki zamanlarda instagram ilk mail doğrulamasına düşerse hesabı kaybetmiş oluyorsunuz.

  Mail değiştirmek yerine instagram hesabınızı Facebook'a bağlamanızı öneririz. İşinizi daha garantiye almış olursunuz. Facebook ile giriş yap sayesinde geri alabilirsiniz.