Instagram hakkında birkaç öneri - R10.net
 • 14-10-2021, 14:27:31
  #1
  Merhaba,

  Google nasıl kelime saymıyorsa: Instagram'da videolara değil hesaplara bakıyor.

  Test amaçlı olarak aynı 3 videoyu 2 farklı hesabımda paylaştım. Bir hesapta yapılan tüm paylaşımlarda videolar keşfet alıyorken diğer hesap hiçbir şekilde keşfet almadı.

  Özetle: Sayfanıza uygun olduğu sürece her videoyu paylaşabilirsiniz. Kalitesi boyutu üzerinde yazı resim olmasının hiçbir önemi yok. Bu video izlenir mi beğenilir mi düşüncesine kapılmanıza gerek yok. Hesabınız keşfet alıyorsa paylaşacağınız videolar kesinlikle keşfet alacaktır. (Bence beğenilmez bence keşfet almaz diye düşünmeyin)

  ---------------------

  %100 Oranında artık etiket kullanımlarının %50 ihtimalle faydası olduğunu da 1 aydır deneyimlemiş bulunmaktayım. Gerçekten gözlemler iseniz: Etiket kullansanız da kullanmasanız da videolarınızın keşfet alacağını gözlemleyebilirsiniz. Ancak etiket kullanımı her zaman faydalı olmuştur.

  Çünkü istatistikler bölümünde: ''Konu Etiketlerinden'' kısmı bulunmaktadır. Paylaştığınız fotoğraf/video/reels için etiket kullanmaz iseniz: Ana sayfadan, Keşfet'ten diğer yerlerden etkileşim alacak, Etiket kullanır iseniz de: Ana sayfadan Keşfet'ten Diğer yerlerden ve Konu etiketlerinden keşfet alacaktır.  ---------------------

  Hikaye paylaşımınız: Günde kaç gönderi paylaşıyorsanız paylaşın günlük en az 7-8 hikaye paylaşmaya özen gösterin. Hikayeleriniz izlendikçe ana sayfa da takipçilerinizin gözünün önünde olacaksınız. Bu sayede sürekli olarak takipçileriniz istemese bile hikayelerinizi izleyecek ve hikaye izlenmeleriniz artacaktır.
  Sürekli izlediğim kişileri hep en başta görüyorum: Çünkü sürekli hikaye paylaşıyorlar.

  Gönderi paylaşımlarını ise: Takipçiniz sizden ne istiyorsa onu verin.

  Hesabınızın ortalama beğenisi 5K izlenme sayısı 50K olduğunu varsayar isek: Her gönderiniz bunlara yakın etkileşim almıyorsa paylaşım sayınızı düşürün. Eğer sürekli olarak aynı beğeniler de kalıyor iseniz de paylaşım sayınızı yükseltin.

  Google için kelime sayısı değil içerik zenginliği nasıl önemliyse: Instagram içinde paylaşım sayısı değil etkileşim sayısı önemli. Eğer Etkileşim almıyor iseniz paylaşım yapmak için paylaşım yapmayın.

  Kaynak: Birazcık tecrübe.
 • 14-10-2021, 14:33:21
  #2
  hocam ben anlamadım şimdi, 2 öneriyi de 1 cümle halinde özet de koyarsanız anlaşılabilir olur
 • 14-10-2021, 14:34:56
  #3
  Jorphy adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  hocam ben anlamadım şimdi, 2 öneriyi de 1 cümle halinde özet de koyarsanız anlaşılabilir olur
  1-) Sayfanıza uygun olduğu sürece her videoyu paylaşabilirsiniz. Kalitesi boyutu üzerinde yazı resim olmasının hiçbir önemi yok. Bu video izlenir mi beğenilir mi düşüncesine kapılmanıza gerek yok. Hesabınız keşfet alıyorsa paylaşacağınız videolar kesinlikle keşfet alacaktır. (Bence beğenilmez bence keşfet almaz diye düşünmeyin)

  2-) %100 Oranında artık etiket kullanımlarının %50 ihtimalle faydası olduğunu da 1 aydır deneyimlemiş bulunmaktayım. Gerçekten gözlemler iseniz: Etiket kullansanız da kullanmasanız da videolarınızın keşfet alacağını gözlemleyebilirsiniz. Ancak etiket kullanımı her zaman faydalı olmuştur. Çünkü istatistikler bölümünde: ''Konu Etiketlerinden'' kısmı bulunmaktadır. Paylaştığınız fotoğraf/video/reels için etiket kullanmaz iseniz: Ana sayfadan, Keşfet'ten diğer yerlerden etkileşim alacak, Etiket kullanır iseniz de: Ana sayfadan Keşfet'ten Diğer yerlerden ve Konu etiketlerinden keşfet alacaktır.

  3-) Hikaye paylaşımınız: Günde kaç gönderi paylaşıyorsanız paylaşın günlük en az 7-8 hikaye paylaşmaya özen gösterin. Hikayeleriniz izlendikçe ana sayfa da takipçilerinizin gözünün önünde olacaksınız. Bu sayede sürekli olarak takipçileriniz istemese bile hikayelerinizi izleyecek ve hikaye izlenmeleriniz artacaktır.

  4-) Gönderi paylaşımlarını ise: Takipçiniz sizden ne istiyorsa onu verin. Hesabınızın ortalama beğenisi 5K izlenme sayısı 50K olduğunu varsayar isek: Her gönderiniz bunlara yakın etkileşim almıyorsa paylaşım sayınızı düşürün. Eğer sürekli olarak aynı beğeniler de kalıyor iseniz de paylaşım sayınızı yükseltin. Google için kelime sayısı değil içerik zenginliği nasıl önemliyse: Instagram içinde paylaşım sayısı değil etkileşim sayısı önemli. Eğer Etkileşim almıyor iseniz paylaşım yapmak için paylaşım yapmayın.

  Oldu mu böyle acaba
 • 14-10-2021, 16:16:25
  #5
  Yeliz1234 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Sadece etkileşim var fakat takip yoksa ☺
  Etkileşim var takip yoksa o etkileşim etkileşim değildir. Yani alması gereken yeterli etkileşimi almıyordur. Ya da diğer bir ihtimalle kitlenize uygun paylaşımlar yapmıyorsunuzdur.
 • 14-10-2021, 18:17:15
  #6
  Her hesapta farklı sanırım bu etiket olayı.
  Etiket kullandığım zaman keşfet çok düşük kalıyor, etiket kullanmadığım zaman keşfet daha fazla oluyor.
 • 14-10-2021, 18:18:31
  #7
  ridoerdie adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Her hesapta farklı sanırım bu etiket olayı.
  Etiket kullandığım zaman keşfet çok düşük kalıyor, etiket kullanmadığım zaman keşfet daha fazla oluyor.
  Hesap ile alakalı bir durum söz konusu değil pek. Tamamen instagram ile alakalı instagram bazen etiketli gönderileri 1m 2m yapıyor bazen 10.000 zor yapıyor maalesef.