Hosting Şikayetleri Kategorisi Kuralları

1- Bir hosting firmasını şikayet etmeden önce sorunları firma ile aranızda çözmeye gayret edin. Eğer haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, mağdur edildiyseniz, firma mağduriyetinizi gidermek için bir çaba göstermiyorsa konu açabilirsiniz.
("Firmaya destek bileti açtım 5 dakika geçti halen cevap yok şikayetçiyim'' gibi bir içerikle konu açmamalısınız.)

2- Açılan şikayet konularınının açık, anlaşılır, sade olması gerekmektedir. Ayrıca şikayetçi olduğunuz konularda gerekli tüm kanıtlar, görüşme kayıtları, ticket kayıtları ve ödeme dekontlarını paylaşmanız gerekmektedir.

3- Kanıtsız ve karalama amaçlı açılmış şikayet konularında firmanın isim değerine zarar verildiği için konuyu açan üye 7 (yedi) gün forumdan uzaklaştırılır, tekrarında bu ceza süresiz olacaktır.

4- Şikayet konularına konuyla ilgisiz olan üyelerin gereksiz yorum yapması kesinlikle yasaktır. Bu tarz yorum yapan üyelere işlem sağlanacaktır. Firmanın müşterileri aynı durumdan mağdur durumdaysa ilgili yöneticiye özel mesaj ile ulaşarak konuya dahil olmayı talep edebilirler.

5- Hosting firmasının müşteri bilgilerini (isim soyisim, site adresleri, telefon numaraları v.b) forum içinde izinsiz olarak paylaşması yasaktır, bu kurala uymayan üye 3 gün cezalandırılır.

6- Moderatörlerin yanlış bir karar aldığını düşünüyorsanız şikayetinizi @Admin 'e yapabilirsiniz.

Zorunlu Konu Açma Şablonu

Şikayetçi olduğum firma: ( Firma profil linkini eklemeniz gerekiyor )

Şikayetçi olma nedenim: Firma ile yaşadığınız problemler ( kısa, öz, net ifadelerle)

İlgili hizmet konusu / Firma site linki: Hizmeti satın aldığınız konu / firma site linki

Kanıtlarım: Dekont, görüşme kayıtları gibi bilgileri ekleyiniz.