İpucu: Pr4 ve Pr5 dofollow backlink blog bulmak - R10.net
 • 06-11-2010, 13:09:23
  #1
  Dofollow Backlink Aramak | Dofollow Blog Bulmak


  Kavramlar
  Değerli arkadaşlar bu makalede dofollow backlink aramak ve bulmak konusunu anlatacağız.
  Öncelikle kavramları tanıtalım.
  Pagerank :
  Google'ın sitelere verdiği bir not sistemi. n/a - pr0 - pr1 - pr2 - pr3 - pr4 - pr5 - pr6 - pr7 - pr8 - pr9 - pr10 şeklinde verilir.
  Faydası :
  Google aramalarında sıralamanızı etkileri yukseldikçe sıralamada yukarı çeker.
  Backlink :
  Başka siteye verdiğiniz ve tıklanınca sizin sitenize açılan link.
  Faydası : Pagerank değerinizin yükselmesine sebep olur.
  Dofollow : Verdiğiniz backlinkin görüntülendiği sayfada yazılmış olan bir kod ile pagerank çıkışının durdurulması.Bu sayfada backlink sahibi olmak pagerank açısında pek fazla yarar sağlamaz.

  Özet: Pagerankımız yüksek ise google da ilk sayfalarda çıkarız.
  Backlinkimiz kaliteli ve çok ise pagerank değerimiz yükselir.


  Backlink Aramak ve Backlink Bulmak.

  Backlink karşılıklı link değişimi ve dizinlere kayıt ile sağlanabilir.Biz yorum sayfalarında backlink bulmayı anlatacağız.
  Google arama motorunu açınız.Aşağıdaki kodu yazıp arama yapınız.
  inurl:blog "post a comment"
  inurl: demek domainin içinde belirli bir kelime aratmak demektir.Yukarda biz googla içinde blog kelimesi geçen siteleri sırala dedik.
  "" Tırnak işaretinin manası sayfa içinde post a comment kelimesi geçen sayfaları tara demek.
  Neden tırnak işareti kullandık.Eğer kullanmasaydı yine bu kelimeleri tarardı fakat düzensiz tarardı.Yani comment a post veya a commen post şeklinde tarardı.Biz sadece post a comment yazısını olduğu gibi tarasın istedik.
  inurl:.edu.tr "ziyaretçi defteri"
  inurl:.gov.tr "ziyaretçi defteri"
  Bu kodlarla google da arama yaparak yüksek pr li edu ve gov uzantılı sitelerin ziyaretçi defterine kayıt olabilirsiniz.Fakat her ziyaretçi defteri web sitesini yayınlamaz buna dikkat edelim ona göre kayıt olalım.

  Özet olarak site adı içinde blog sayfa içinde post a comment kelimesi geçenleri sıralattık.
  Post a comment yerine leave a comment yada leave a reply kullanabilirsiniz.
  Değerli arkadaşlarım peki nedir bu kelimeler neden kullanıyoruz.Çünkü yorum formlarında dikkat ederseniz bu kelimeler başlık olarak yazılıyor.Böylece hiç blog içinde arama yapmadan yorum formlarını buluyoruz ve yorumumuzu ekliyoruz.

  Blog ve forumları bulduk şimdi sıra geldi bu formlar dofollow mu yoksa nofollow mu onu anlamaya.
  Öncelikle Google Chorome yi indirip kurunuz.Daha sonra google chorome ile google ı açıp seoquake yazıp arattırınız.Seoquake bir eklenti arkadaşlar.Bu eklentiyi google chorome ye kurun.Kapatıp ekrar açın.Artık google chorome ile google da arama yaptığınızda çıkan sitelerin pr değerlerini hemen altında göreceksiniz.
  Bune göre blog seçip içine gireceksiniz.İçerdeki linklerin üstünde şu şekilde falancanınsitesi.com çizik görürseniz o nofollow backlinktir arkadaşlar.Aramaya devem edersiniz.
  Yazının devemı gelecek.

  Google Chrome Seo Eklentisi ile Linkler Üzeri Çizik Görünüyorsa Nofollow'dur.  Dofollow Blog Listelerini Kullanmak

  Sevgili ziyaretçiler dofollow blog yazarak google!da bir çok blog listesi bulabilirsiniz.Diyelimki bloglistesi buldunuz.Yukarda annattığımız şekilde seoquake kurulu bir web tarayıcısı ile blogsayfasını açın. Baktınız blog dofollow (yani linklerin üzerinde çizgi yok" herhangi bir konuya tıklayıp comment "yorumlar" bölümüne girin baktınız yorumlar da dofollow denemek için linki bir tıklayın bakalım yorumu yazanın sayfasına açılacakmı?. Baktınız oda oldu artık bu sayfaya yorum bırakabilirsiniz.
  Blogların Alt Sayfasına Yorum Ekleme

  Diyelimki verimli bir blog buldunuz beğendinizde alt sayfalarına da yorum brakmak istiyorsunuz.
  Blogun dofollow olduğunu zaten biliyorsunuz.Size yüksek pr li altsayfalar gerek.Ozaman yine seoquake yüklü bir web tarayıcı açıyorsunuz.Google açıp site:www.blogismi.com"comment" yazıyorsunuz.(explorer tarayıcıda çalışmayabilir.Google Chrome tavsiye ederim)Tırnak içindeki Comment yerine yorum formunun bulunduğu sayfadan herhangi birşeyde yazabilirsiniz. Add Comment veya add your comment name yada website gibi.Neden tırnak içinde yazdığımızı açıklamıştık.Google'dan şunu istedik. Falanca blogun alt sayfaları içinde tırnak işareti içinde belirttiğimiz kelimeyi bulunduran sayfaları getir.
  Google altsayfaları sıralayacaktır.Seoquake eklentisi sayasinde de sayfaların pr değerlerini hemen altlarında göreceksiniz.Ben Google Chrome ile seoqake kullanıyorum.Ayrıca Firefox'umda ve İnternet Explorer'imde de bu eklenti kurulu.Chrome daha süratli olduğu için tercih ediyorum.
  Değerli arkadaşlar. Aynı siteden çok backlink almamızın bize faydası olmaz spam durumuna düşeriz.
  Aynı siteden(altsayfalar dahil) çok backlink yerine çok siteden az backlink almalıyız.
  Neden derseniz.Bir siteden 40 backlink alsak ancak 1 tanesi en fazla 2 tanesi bize yarıyor.Çünkü google hangi ip adresinden çıktığına bakıyor backlinkin.Yani bir ip adresinden aynı siteye 40 backlink çıktığını gören google nasıl değerlendirme yapar sizce?. Aldığınız backlinkleri kontrol edyorsanız bu tabloyu görürsünüz yani en fazla 1 yada 2 link gözüküyordur.Hal böyleyken hem yanlış bilgi sebebiyle spam yapmayalım hemde sitemizi ve arama kelimelerimizi riske sokmayalım.
  Backlinklerde ip kotası olduğunu unutmayalım.
  Tavsiyem bir siteden herbiri ayrı sayfalardan olmak üzere 6 ila 8 backlink almak olacak.2 backlink yeterken neden 6 ila 8 backlink alacağız. Pagerankımız daha fazla artıcağından değil eğer backlinklerimizden bazıları silinirse diğeri devreye girsin amacı ile 6 ila 8 backlink alalım.
  İyi link partneriniz olması bu sebeple çok önemli.Bir sayfadan link partnerleriniz ile birlikte faydalanırsanız siteniz o sayfadan herkezden çok faydalanacaktır.Çünkü link partnerlerinizin her birinin ip si ayrı olduğundan o siteden farklı ipler üzerinden pr çekmiş oluyorsunuz.


  Değerli arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olanlar yanlış yada eksik bilgileri yorum yazarak düzeltebilirler ise memnun oluruz.


  -----
  Verilmişse eğer özür.

  Kaynak
 • 06-11-2010, 13:19:59
  #2
  Teşekkürler, faydalandım.
  Yalnız bu eklentiyle yapılan sorgular sonucunda google bizi makina olarak algılayıp belli sayıda sorgu sonunda onaylama yaptırıyor. Bunu aşmak için modem resetleyip yeni ip almakta fayda var.
  Bu eklentinin firefox sürümü mevcut ancak chrome'daki gibi rahatça aktif pasif edilmiyor ya da ben toolbar olarak yüklediğimden (yükleme 2 şekilde ve bunu soruyor) bu seçenek bende çıkmadı.
 • 03-02-2014, 10:40:46
  #3
  Bu makaleyi tam 5 yıl önce bakbi1.tk formunda yazmıştım. Halen güncelliğini koruyor.Ne mutlu bana
  Seopak.org