E-ticaret ve Seo İlişkisi - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 04-11-2010, 00:55:58
  #1
  İnternetten para kazanmanın en sistemli ve en kolay yolu e-ticaret denilir. Evet e-ticaret yapılarak uzun vadede çok güzel paralar kazanılabilir. Türkiye’de binlerce e-ticaret yapan site var ama hangileri kazanıyor ve ne kadar kazanıyorlar gibi soruları bende sizler gibi merak ediyorum. Üç aşağı beş yukarı danışmanlık verdiğim sitelerden dolayı bu rakamları tahmin edebiliyorum.Ayda 100-200bin TL kazanan e-ticaret firmaları bunu başarı olarak görüyorlar. Sitelerini incelediğimizde aslında bu onlar için bir başarısızlık. Aylık 200-300bin TL kazanabileceklerken 100-200bin TL aralığında kazanmak sizcede başarısızlık değil mi? Neden daha fazla kazanamıyorlar dediğinizi duyar gibiyim. Birçok neden var aslında, bunları hemen sıralayalım.

  1) E-ticaret yapan firmalar gelişi güzel e-ticaret yapıyorlar. Genel olarak işi bilmeyen insanlar ve firmalar bu sektörde. Ticaret ayrıdır, e-ticaret ayrıdır. E-ticaret tamamen farklı bir dünya.
  2) Seo nedir? sorusuna cevap verebilecek kişileri bünyelerinde bulundurmadıkları yada gerçek Seo Uzmanlarından destek almadıkları için.
  3) Google Adsense ve diğer reklam servislerini kullanmadıkları için.
  4) Sosyal medyayı kullanmadıkları için.
  5) Kısa vadede çok para kazanmak istedikleri için.

  Daha fazla kazanmak için e-ticaret yapan firmaların SEO ‘ya önem vermeleri gerekiyor. Tavsiyem bünyelerinde bir Seo Uzmanı bulundurmaları yada profesyonel olarak hizmet veren seo danışmanı arkadaşlardan danışmanlık hizmeti almaları.

  Kaynak: Can Talaylı
  http://www.cantalayli.com.tr/e-ticaret-ve-seo-iliskisi/
 • 04-11-2010, 01:08:28
  #2
  ilerde en büyük hayalim zaten e-ticaret önerlerinizi aklımın bi köşesine yazdm projemi yapdm zaman yapmam gerekenler arasında bunlarda olucak
 • 04-11-2010, 01:16:44
  #3
  teşekkür ederiz, bende bi ara düşünmüştüm ama nakit lazım diye düşünmüştüm
  Yağma yağmur sağanak, Bu sağanak için yok sığınak.
 • 06-11-2010, 00:45:50
  #4
  Çok önemli noktalara dikkat çekmişsin. önümüzdeki yıllarda pek çok sektör artık internet üzerinden ticarete geçiş yapacak. Şirket sahiplerinin bu bahsettiğin noktalara dikkat etmesi gerekir.
  seo Sorularla Seo Kitabı Çıktı
 • 06-11-2010, 00:57:40
  #5
  Web işine başladığımdan beri sektörel siteler üzerine çalşıyorum hiç pişman değilim. Bence de birgün Google'a şuanki güncel hit veren kelimelerden çok ticari bazlı kelimeler yazılacak.
 • 06-11-2010, 07:53:49
  #6
  Dediğiniz kısmen doğru.

  Öncelikle piyasayı analiz etmek gerekir. Hepsiburada.com burada pazarın %60-70ine sahip. kalan 5000den fazla site kalan dilim için savaşıyor. Şimdi net kar eden 100-200 bin tl kar eden site 20yi geçmez. Dikkat edin net kardan bahsediyorum. Bu 20 siteyede başarısız demek saçma olur. Çünkü diğerleri neden kazanamıyorda o 20 site kazanıyor değilmi??

  Seo konusunda e-ticaret firmalarının satışını tetikleyen faktörleden birisidir ama ürüne göre değişir. Büyütücü satıyosan seo önemli ama private shopping katagorisindeysen seonun hiçbir önemi yoktur.
 • 06-11-2010, 13:07:55
  #7
  bu konuda tavsiye verecek kişi veya kişilerin kaç e-ticaret sitesi yönettiklerini bilmemiz sanırım iyi olur.
  örnekler üzerinden konuşmak gerek, herkes teoriden bahsediyor.
  "iyi seocu" lafı da google'în son yaptıklarından sonra fos çıktı hocam onu da söyliyeyim.
  spam içerik üretmeyen, kelime analizini iyi yapan, alakasız backlink almayan, alakalı backlinklerle sitesini düzenli güçlendiren, alt sayfalarını da en az ana sayfası kadar güçlendiren seocular size göre kötü seocular o zaman ?!

  google'ın tavsiye ettiği bu yöntemleri yapanların çoğunun siteleri yerlerde sürünüyor şu sıralar çünkü.
  iyi seocu kim hocam şimdi ? kime göre, neye göre..