İpucu: Seo Hosting - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 28-10-2010, 17:26:14
  #1
  SEO Hosting Nedir?

  SEO Hostinglerini normal Hostinglerden ayıran en önemli özellik SEO Hostinglerinin web sitelerini C-CLASS IP adresleri üzerinde barındırmasıdır. Konuyu biraz daha açmak gerekirse; tek C-CLASS (C Sınıf) tip ip tabanlı Hostinglerde birden fazla web sitesinizi barındırıyorsanız, siteleriniz arasında birbirine verdiğiniz linkler değer kazanmamaktadır. Tam bu sırada SEO Hostinglerin önemi anlaşılıyor. SEO Hostingler sayesinde her bir sitenize farklı C-CLASS (C Sınıf) IP adresleri vererek siteleriniz arasında backlink paylaşımı yapabilirsiniz.

  SEO Danışmanları için önemli bir avantaj sağlayan SEO Hostingler, backlink konusunda farklı sitelerden backlink almak için para ödemenize gerek bırakmıyor. SEO Hostingleri ile sadece SEO danışmanlarının ilgilendiği için çok az firma tarafından veya bu SEO danışmanları tarafından satılıyor.

  IP adresleri a, b, c, d, e olmak üzere 5 sınıfa ayrılmıştır. A sınıfı IP’ler, tüm sınıflar arasındaki en kaliteli sınıftır. A ve B sınıf IP özelliği bulunan SEO Hostingler çok zor bulunur ve yüksek fiyata satın alınabilir. Bu nedenle SEO Hostingler için en ideal sınıf, C sınıfı yani diğer bir adıyla C-Class’dır.

  SEO Hosting’in SEO’ya Katkısı

  SEO Hostinglerin üst kısımda da belirttiğimiz gibi C-CLASS IP adresi özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde SEO Hosting kullanan siteler Google’a SEO konusunda daha uygun görünür. Bu durumun yanı sıra çoğu SEO danışmanının bildiği gibi Google, aynı IP üzerinde bulunan siteleri bilir. Eğer sizin kullandığınız sunucuda farklı bir illegal site varsa, SEO açısından problem yaratır. SEO Hostinglerde ki her siteye verilen farklı IP adresi özelliği sayesinde bu tehlikeden de kurtulmuş oluyorsunuz.

  SEO’nun bir amacı da Google’da herhangi bir kelime de üst sıralarda olmaktır. Üst sıralarda olmak için backlink almak gerekir. Alınan backlinkler, siteyi istenen kelimede üst sıralara çıkartır ve PageRank değerinde de artış sağlayabilir. Backlink almak için verdiğiniz paraları, SEO Hosting ile büyük oranda azaltabilirsiniz. SEO Hostinginizde birden fazla barındırdığınız siteleriniz için link değişimleri yapabilirsiniz. Normalde aynı IP adresini taşıyan siteler arasında yapılan backlink eklemeleri, Google tarafından önemsenmez. SEO Hostingdeki C-Class özelliği bu durumda da sizlere yardımcı oluyor.

  SEO Hostingin SEO’ya katkısı bunlarla sınırlı kalmıyor. Linkwheel uygulamasında, ana siteye bağlantı veren sitelerin hepsinin farklı IP’lerde olması gerekir. Linkwheel uygulamasını uygulamak isteyen SEO danışmanları, SEO Hostinglerdeki farklı IP atama özelliği sayesinde kendi Hostingleri üzerinden bu uygulamayı yapabilirler. Blogspot, Blogcu ve bunun gibi ücretsiz blog siteleri ile yapılan Linkwheel uygulamasına oranla, SEO Hosting kullanılarak yapılan linkwheel uygulaması C-Class IP özelliği sayesinde daha iyidir.

  SEO Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Pakette size tanınan maksimum IP Adresi sayısına, sitenin yüksek hıza sahip olmasına, Hostingin Litespeed kullanmasına ve ping hızına dikkat etmelisiniz. Ayrıca alacağınız SEO Hostingin lokasyonunun yerli olmasına dikkat etmenizde fayda var.

  Türkiye’de SEO Hosting Satan Firmalar

  Bir önceki maddede de belirttiğimiz gibi lokasyonu yerli olan SEO Hostingleri kullanmanızda fayda görüyoruz. SEO Hosting alacaksanız, aşağıda belirttiğimiz SEO Hosting satan bazı Türk firmalarına göz atabilirsiniz.
  » Zirve Hosting (www.zirve.net.tr) Zirve Hosting’ten alacağınız tüm host paketlerinde “Nereden duydunuz?” kısmından “seohocasi.com” seçerek %10 indirim kazanabilirsiniz.
  » Alastyr (www.alastyr.com) Alastyr’dan alacağınız tüm host paketlerinde “seohocasi” kuponuyla %5 indirim kazanabilirsiniz.
  » Netdirekt A.Ş. (www.netdirekt.com.tr)
  » Webrano İnternet Teknolojileri (www.webrano.com)
  » Türkiye Sunucu (www.turkiyesunucu.com)
  » Inetmar Internet Hizmetleri (www.inetmar.com)
  » ZK Teknoloji Bilişim Sistemleri (www.zk.net.tr)

  Yurtdışı ve Türkiye SEO Hosting Kıyaslaması

  Yurtdışında, Türkiye’ye oranla daha ucuz SEO Hosting satışı yapılmaktadır. Bunun nedeni, ülkemizde SEO Hostingin henüz yeni yeni tanınması ve az sayıda SEO Hosting satışı yapılmasıdır.

  Yurtdışında SEO Hosting satışı yapan firma bulmak daha kolaydır. Çok sayıda SEO Hosting satışı yapan firma olduğundan dolayı rekabette yüksektir. Bu rekabet nedeniyle SEO Hostingleri daha ucuza satılmaktadır. Ayrıca IP adresleri de yurtdışında daha ucuzdur.

  Yurtdışında Başlıca SEO Hosting satan bazı firmalar;
  » SEO Hosting (www.seohosting.com)
  » SEO Host (www.seo-host.com)
  » SEO Web Hosting (www.seowebhosting.net)
  » Host SEO (www.hostseo.org)

  http://www.seohocasi.com/seo-hosting/
  seo Sorularla Seo Kitabı Çıktı
 • 29-10-2010, 01:53:12
  #2
  Seo Hosting nedir bilmeyenler için kaynak niteliğinde bir yazı.
 • 29-10-2010, 11:04:30
  #4
  Arkadaşlar bu seo hosting paketleri çok pahalı.En ucuz firma hangisi bilen var mı?
 • 29-10-2010, 11:11:33
  #5
  arabaci88 adlı üyeden alıntı
  Arkadaşlar bu seo hosting paketleri çok pahalı.En ucuz firma hangisi bilen var mı?
  C CLASS IP 5 ADET
  Web Alanı 5GB
  Trafik 50GB
  İzin Verilen Domain 10
  Mysql Database LİMİTSİZ
  Ücret
  11.99€

  alastyr.com en düşük paket çokda pahalı sayılmaz (bence)
 • 29-10-2010, 13:29:56
  #6
  ZahRiyaN adlı üyeden alıntı
  C CLASS IP 5 ADET
  Web Alanı 5GB
  Trafik 50GB
  İzin Verilen Domain 10
  Mysql Database LİMİTSİZ
  Ücret
  11.99€

  alastyr.com en düşük paket çokda pahalı sayılmaz (bence)
  Yalnız o 11.99€ aylık fiyatı ve çok pahalı benim o kadar param yok.Onun için pek kullanılmıyor seo hosting Türkiye'de.Parası olan alır artık ona karışamam...
 • 29-10-2010, 13:41:03
  #7
  arabaci88 adlı üyeden alıntı
  Yalnız o 11.99€ aylık fiyatı ve çok pahalı benim o kadar param yok.Onun için pek kullanılmıyor seo hosting Türkiye'de.Parası olan alır artık ona karışamam...
  Türkiye'deki seo hosting fiyatları yurtdışına oranla daha pahalıdır. Ancak Türkiye'deki fiyatlar araştırıldığında hosting firmaları arasında fiyatlar büyük değişiklikler gösterebilmektedir. Aynı zamanda seo hostingin Türkiye kaynaklı olması sağlayacağı fayda açısından daha önemlidir.
  seo Sorularla Seo Kitabı Çıktı
 • 29-10-2010, 13:48:46
  #8
  vay arkadas 4 5 sene once ipnin öneminden bahsediyordum kimse kale almıyordu sağolun güzel bir bilgi
 • 29-10-2010, 13:53:26
  #9
  Güzel bir bilgilendirme olmuş hocam...


  seohosting.com bir hostgator.com kuruluşudur. Gayet de iyidir...
  Hosting ve Domain BLACK FRIDAY indirimleri ($1 Domain/Host)