bazı yabancı kelimelerde türkiye acılımı nedir? - R10.net
 • 28-10-2010, 06:41:22
  #1
  S.a arkadaşlar açılmış konunun birinde gördümde

  health
  holiday
  travel


  gibi kelimelerde adsense üzerinden gelir sağlamaktalar bu yabancı kelimeler için türkiyedeyiz malum adsense hesabımız sakata gelmezmi? yani türkiye adsense bu konuda hassas hemen banlayıveriyorlar bir kere başıma geldi bidaha yapmadım arkadaşımın 3 hesabı gitti dolaysıyla millet nasıl yarışıyor bu kelimelerde anlamış değilim.
 • 28-10-2010, 06:54:16
  #2
  Baba kelimeden hesap gitmez, o arkadaşın başka türk kurnazlıkları yapmıştır, yukarıda belirtiğin kelimeleride istediğin gibi kullanabilirsin
  Gerçi kelimeleri örnek yazmışsın ama ben yinede belirteyim, ingilizce sitede her zaman hedef Kuzey amerikadır, orada holiday geçmez yerine vacation kelimesini kullanmalısın.
 • 28-10-2010, 08:01:28
  #3
  hocam bu verdiğim kelimelerle alakalı olabilcek şehirleride tuttursam malum adsense türkiyeye bağlıyız şimdi diceksin nerden çıkarttın türkiye veya başka biryerle alakası olurmu bir sefer ben türk sitesindeki adsense hilesini adsense türkiyeye şikayet ettim sonucunda bana adsense türkiyenin cevabı bölgemizde bu kullanıcı bulunmamaktadır oldu. Yani adam yurt dışından başvuru yapmış herkesin sorumluluk alanı farklı o yüzdende distiribitorlük vermişler sanırım. Bu yüzden benim adsensem türkiye dolaysıyla yabancı siteler açıp adsensemi koydugum an bir keresinde banlandık birdaha yapmadım yabancı site acmadım bunun bir sakıncası olabilirmi bize bunu merak ediyorum yani sen türksün ama yabancı yüksek oranlı kelimeler içeren siteler açıyosun malumunuz adsense türkiye bu konuda iyice kıllanmış bunu merak ediyorum.
 • 28-10-2010, 10:21:44
  #4
  Benimde Türkiye ama türkçe bırak siteyi tek bloğum bile yok, sen rahat ol uyanıklık (hile) yapma, adam gibi çalış kuralları zorlama siteyi istersen tanzanya dilinde yap problem olmaz
 • 28-10-2010, 12:19:19
  #5
  Ne alakası var yahu, Adsensede bayilik felan olmaz öyle saçma işde olmaz, adsensede google inc. şirketidir.
  bu hile değildir, ingilizce olarak bi blogum var hemde blogspot, ziyaret sayımda günden güne artıyor, içerik olarak Türkiye ile alakalı içerik giriyorum, tanıtım, etkinlikler, gidilecek yerler vs. sitemde çıkan reklamlar sadece gezi tatil yat kiralama reklamları, hiç bir sıkıntıda yaşamıyorum, blogu açarken dil olarak ingilizce seçtim, bölge olarakta tüm heryer.
  ziyaretçilerimin çopu avrupa kökenli, reklam tık başına aldığım para 0,28-0,7 arasında değişen oldukca tatmin edici rakamlar.