Wikipedia ? - Sayfa 3 - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 20-10-2010, 22:27:54
  #19
  Must4f4 adlı üyeden alıntı
  Örnek vereyim: Mesela Quaresma beşiktaşa geldi. Onun hakkında bir kaç kelime eklenebilir. Böyle bir yöntem olsa?
  ya arkadaşım şakamısın sen?
  sen ya sopa yemimişsin yada sayısını saymamışsın. wikipedia dan bahsediyoruz boru değil. dünyanın en saygın sitesi bu. ne gölü ne beşiktaşı?
 • 20-10-2010, 23:31:07
  #20
  Halil_69 adlı üyeden alıntı
  ya arkadaşım şakamısın sen?
  sen ya sopa yemimişsin yada sayısını saymamışsın. wikipedia dan bahsediyoruz boru değil. dünyanın en saygın sitesi bu. ne gölü ne beşiktaşı?
  Sen yediğin sopaları not mu tutuyorsun? Yazılanları gözlerini açıp okusan amacın ne olduğunu anlarsın zaten. Kalkıp wikide fanatik gazetesi yayınlayalım demiyorum sana. Fikir paylaşıyoruz bilgi almaya çalışıyoruz işi köpek kemik muhabbetine çeviriyorsun.
  Aşk 3 Harftir. A Ş K :D
 • 20-10-2010, 23:39:57
  #21
  En saygın sitesine falan takılmayın. Babamın sitesi olsa eklerim ama NO FOLLOW. Başka birşey söylemeye gerek yok.

  Not: Pagerank sitesi kurduğum dönemlerde tüm dillerdeki pagerank sayfalarına linkimi ekledim -ki çoğu PR6,7 gibi birşeydi. Ayrıca kontrol edilme gibi birşey yok, ama başka biri linkinizi kaldırabilir.
 • 20-10-2010, 23:49:32
  #22
  azef adlı üyeden alıntı
  En saygın sitesine falan takılmayın. Babamın sitesi olsa eklerim ama NO FOLLOW. Başka birşey söylemeye gerek yok.

  Not: Pagerank sitesi kurduğum dönemlerde tüm dillerdeki pagerank sayfalarına linkimi ekledim -ki çoğu PR6,7 gibi birşeydi. Ayrıca kontrol edilme gibi birşey yok, ama başka biri linkinizi kaldırabilir.
  İşte kardeşim.! böyle anlat ben yada başka bilmeyenler öğrenmek isteyenler anlasın olay kapansın. Çok bilmek hiç bilmemekten daha kötüdür. Anlayana...
  Aşk 3 Harftir. A Ş K :D
 • 21-10-2010, 00:17:26
  #23
  Arkadaşın anlatmak istediğini bende denemiştim.Yaşadığım bölge için açtığım sitemi wikide bölgemi tanıtan sayfada işte bu bölge için haber veren böyle bir web sitesi var diye yazarak linklemiştim.Açıkcası sitenize link vermiş oluyorsunuz ama ben bir faydasını görmedim...
  "Zalimler için yaşasın cehennem."
 • 21-10-2010, 00:21:56
  #24
  sanalgenc adlı üyeden alıntı
  ben denedim oldu. ama çıkışlar no follow google açısından bir faydası yok.ancak konuyu okuyup siteye 3-5 ziyaretçi gelebilir.
  Ertesi günlerde silinmesin
 • 21-10-2010, 02:05:27
  #25
  Alıntı
  +edit: 1 saniye sonra seohocası yazmış ve güzel demiş. Karıştırılmaması için bir uyarı; ben varolan sayfaları varsayarak aşağıdaki yazıyı yazdım, seohocası, açılacak yeni yazılar için. 2 yazı alt alta olmuş, süper olmuş.
  Ayrıca bir not daha;
  Buradaki yazı üzerine "yine de ekleyeyim ben, birşey gelmezse de gelmesin", diyenler için birkaç öneri:

  Bir kelime üzerinde yoğunlaşan bir site iseniz ve uluslarası bir sisteminiz varsa (ingilizce bir site ve whois sorgulama sitesi gibi birşey olabilir), nüfusu az olan ülkelerin wikipedia'sına link atın. Bu, linkinizin silinmemesini sağlayabilir. (O tip şeylere dikkat eden, uğraşan insan yoktur.) Örneğin, Slovakya, Hırvatistan, Letonta vb. tr.wikipedia.com gibi bir siteyi düşünüyorsanız, eklediğiniz link, botların görmesinden önce bile kaldırılabilir. (Türkiye'de çok dikkat ediyorlar bunlara(!)) Bildiğiniz gibi bir moderatör düzenlemesine tabii tutulmaz, herkes silebilir.

  Bunu da kabullendim, Wiki Türkiye'ye eklediğiniz bir domainin içini doldurun konu ile alakalı ve o konuya link verin. Bu yolla silinmeyebilirsiniz. (Kesin birşey yok, yine tercihlere kalmış durumda.)

  2 yazıda da gereksiz olduğunu söyledim, gereksiz uğraşmayın diye. Bu olayın bir de etik boyutu var elbette.

  Pagerank vb. getirileri geçersek ve bir turizm siteniz varsa ülke ya da şehir bakımından ziyaret edecek olan turisin ilk baktığı yer wikipedia'dır. Bu sayfalara vereceğiniz linklerin size getirisi olabilir. (Tabiki kaynağa içerik koymak şartı ile.)
 • 21-10-2010, 02:05:28
  #26
  Wikipedia eklenecek linklerin kalıcı bilgi niteliği taşıması lazım. 3 - 5 günlük popülaritesi olan bir konuyu eklemeniz halinde kısa sürede silinecektir.

  Sitenizin linkini ilgili bir konuda eklerseniz, moderatör kontrol edene kadar kalır. Ancak nofollowdur sıralamaya faydası olurken pagerankınıza katkıda bulunmaz.

  Wikipedia gibi ansiklopedik bilgi niteliğindeki sitelerde, varolan eski sayfalar googlebotları tarafından oldukça seyrek ziyaret edilir. 3 hafta sonunda moderatör silecekse 3 haftaya kadar hiç googlebot girmeyebilir sayfaya.

  Eğer linkinizin silinme ihtimalini azaltmak istiyorsanız üye olduktan sonra düzenleme yapın.
  Ancak varolan bir konuyu düzenleyerek link eklemek sadece geçici bir backlink sağlayacak googlebotun ziyaret azlığı backlinkin önemini azaltacaktır.

  Eğer mutlaka wikipedia'dan backlink istiyorsanız. Wikipedia'da yer almayan bir bilim adamı, bir sanatkârı veya bir icadı konu alarak açabilirsiniz. Nesiller boyu istifade edilecek bilgi ise bunun kalıcılık durumu oldukça fazla olacaktır. Konu içerisinde uygun pozisyonu yaratarak sitenize bir adet link alabilirsiniz.
  seo Sorularla Seo Kitabı Çıktı
 • 21-10-2010, 02:06:45
  #27
  Benim orada en az 10 - 20 tane linkim var pek faydasını göremedim şahsen.