Dizi siteleriyle rekabet!.. - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 16-10-2010, 20:48:47
  #1
  Öncelikle iyi akşamlar herkese...
  Şimdi diyelim bi online dizi bloğu kurdum tema iç seo herşey tamam..

  Günlük yayınlanan dizileri hiç aksatmadan ekliyorum her akşam, peki diğer yüzlerce sitenin önüne geçmek mümkün mü bu şekilde.. (geçmekten kastım yani arama motorundan iyi bir hit almak)

  Benimle birlikte bir sürü site de çoğu konuyu aynı şekilde ekliyor, yani demek istediğim istikrarla bu iş yürür mü.. Yoksa büyük yatırımlar mı yapmak gerek?..

  Birde bu şekilde hergün hiç aksatmadan ben dizileri eklediğim sürece arama motorunda ne zaman istikrarlı bir yer sahibi olur site.. Atıyorum benim günlük 5k hit almam bu şekilde kaç ay sürer?

  Bunu sormamın amacı çok kalabalık bir sektör ve boş zamanım bol uğraşmak istiyorum bu konuda fikirlerinizi verirseniz sevinirim..

  Ve sadece "kötü bir sektör hiç bulaşma" gibisinden yorumlar değilde, daha açıklayıcı şeyler yazarsanız sevinirim.
 • 16-10-2010, 20:55:11
  #2
  her zaman diziyi ilk ekleyen kazanır. site temiz olmalı, teması güzel olmalı. yorumlara önem verilmeli. site yapısı özgün olmalı. herkesin kullandığı temayla başkalarını geçemezsiniz.

  yabancı diziler için alt yazı düzgün olmalı.

  herkes hit alır ama en çok hiti, en çok uğraşan alır. seo meo bu tarz konularda sadece reklam niteliğindedir. dizi izle aramasında 20'inci sayfadaki kaliteli site, ilk sıradaki dandik siteden her zaman iyidir. çünkü ilk siteden hoşlanmayan, 20'inci sayfadaki siteyi öyle ya da böyle bulur ve sürekli o siteye girmeye başlar.
 • 16-10-2010, 20:59:33
  #3
  İçeriği düzgün yaptıktan sonra hangi sayfada olduğun pek de önemli değil.Zamanla sürekli ziyaretçi kazanırsın zaten.Bence yabancı ve popüler dizilere odaklan eski bölümleri de temin edip ekle.Yeni bölümleri günü gününe ekle.Hem belli bir kitleye hitap etmiş olursun hem de üzerindeki yük kalkar.
 • 16-10-2010, 21:10:16
  #4
  Tema sade ve kullanışlı bir tema, ayrıca site içerisinde kullanıcılar kolaylıkla istediği dizinin sayfasını açıp istediği bölümü rahatlıkla izleyebilicek..

  Zaten birinci sırada olmak gibi bir derdim yok sadece ben içeriğimi düzgün ve düzenli olarak her gün eklerim..

  Ayrıca yabancı dizilerede önem vericem eskisinden daha çok izleniyor yabancı diziler sanırım..

  Yani demek istediğim şey şudur ben normal bir şekilde içeriğimi eklersem abartıya kaçmadan düzenli olursam ne zamana hitlerim iyi olur, çünkü gerçekten çok site var yani google böyle sitelere nasıl bir önem veriyor bilmiyorum çünkü aynı içerik aynı saatte onlarca siteye aynı anda ekleniyor...
 • 16-10-2010, 21:13:47
  #5
  kendi uploadını kendi yapan, altyazıya kendi ismini çakan her zaman kazanır..