Dizi sitesi neden hitlenmez ? - Sayfa 3 - R10.net
 • 16-10-2010, 14:46:24
  #19
  Coojo adlı üyeden alıntı
  dizilerin yayınını yapmadıgın için hitlenmez.

  Google algoritma olarak siteye girişleri ve çıkışları kontrol eder, bunuda arama sayfasına geri dönen kullanıcıdan anlar. Mesela Kurtlar vadisi pusu 96. bölüm diye arama yapan kişi diziyi izlemek için senin sitene girdi diyelim(http://www.dizikolu.com/dizi-bolumle...-96-bolum.html) Kişi bu sayfada diziyi bulamadıgından arama sayfasına geri döner ve başka bir siteye girer. Bu arayış diziyi izleyecek iyi bir site bulana kadar devam eder ve kişi izleyecen siteyi bulunca aramayı durdurur. Ve kişi hangi sitede durdu ise google, tamam bu site kaliteli site çünkü kişi burada vakit geçiriyor der ve üste çıkartır...


  Ek: Muhtemelen senin sitenin çok az hitinin olmasının nedeni, kişilerin dizi izleme amacı ile sitene google üzerinden girip her seferinde dizi izleyemeyeceğini anlayıp geri dönmesinden kaynaklanıyor. Belki senin siteyi açmadaki amacın dizileri izletmek olmasada bu aramayı yapıp siteye giren kişiler bu amaçla girmek ister. Aradığını bulamayıncada çıkar.

  Ek2: Bu yazdığım yöntem belkide google'ın en önem verdiği yöntemdir. Çünkü sitenin milyonlarca backlinki olsun. Eğer kişi sitede vakit geçirmiyor ve aradığını bulamayıp google aramalarına geri dönüyorsa. O site o kelimede başarısız bir sitedir ve google o kelimede aşağı indirir siteyi..
  Süper bir açıklama... Aynen katılıyorum. Belli konu üzerine yoğunlaşıp kaliteli yanı kullanıcıyı memnun eden içerikler yayınlamak bu yüzden önemli. Ayrıca içeriğin titlesini yazarken kullanıcının gerçekten aradığını bulabileceği bir başlık yazılması gerek. 10 kişi girip çıkacağına 2 kişi girip sitede kalıp mevcut aramayı googlede durdurması çok daha iyidir.
  hdbelgesel.com domain 500 TL
 • 16-10-2010, 18:36:11
  #20
  site1748 adlı üyeden alıntı
  konularda meta keywords hep aynı cıkıyor.ve title fazla sade.
  evet wpSEO bazen kendi kendine bişiler yapıyor ayarlıyorum şimdi.
 • 18-10-2010, 00:16:19
  #21
  wpSEO'yu kaldırdım, all in seo pack kurdum eminim fark edicek wpseo ücretli olmasına rağmen hiç iyi değil.