Filtre ve Sonrası Hakkında - R10.net
 • 04-10-2010, 17:24:21
  #1
  Merhaba arkadaşlar,


  6 ay önce bir sitem filtreye girdi. Aşırı link kasmaktan oldu bu filtrede büyük ihtimalle. Lider durumda oldugu kelimede önce 6. sayfaya geriledi. Son 1 haftadırda domain.com kasılan kelimede ilk 500'de yok.

  Ancak 3 gün önce kelimeyi Google'ye yazdıgım zaman domain.com/?SA şeklinde bir sayfanın kelimede sitemin filtreye girmeden önceki yerinde oldugu gördüm. domain.com/?SA tıkladıgım zaman direk anasayfa acılıyor. site:domain.com şeklinde aradığım zaman google'de hem sitenin normal anasayfası vardı hemde domain.com/?SA şeklinde olan anasayfa vardı.

  domain.com/?SA şeklindeki ön bellek indexine baktıgım zaman 1 ay öncesinin "index of" sayfası cıkıyordu. Fakat google'deki title, description kısmı şuanki index'in title ve description kelimeleri vardı.

  Bugün kelimeyi yazdıgım zaman ise domain.com/?SA sayfasının 2 gün önceki yerinde olmadıgını gördüm. Büyük ihtimalle sayfa silindi.

  Benim merak ettiğim böyle birşey nasıl olabiliyor? Kasılması gereken bir kelimede domain.com/?SA uzantısı nasıl oraya geldi ve sonra neden gitti. Yoksa site filtreden mi çıkıcak?

  Sitenin kelimede çıktığı anasayfa https://www.r10.net/?SA bunun gibiydi. Sanırım soru işareti orada etkisizlik yapıyor https://www.r10.net/?SAAAAASADAD yazsanızda yine anasayfa acılıyor.

  Ben bu durumu kendi lehime nasıl cevirebilirim? Yada beklemelimiyim?

  Bilgisi olan arkadaşlar, nacizane bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim. Hepinize bol kazançlar.
 • 04-10-2010, 19:54:12
  #2
  İlginç bir olay ?SA ne anlama geliyorki ?

  Edit domain sonun ? koysak bile site açılıyor www.r10.net/? neyle alakalı acaba bende merak ettim
  Contact : mail@erkan.ru // Erkan ARANCI // YerelNET
 • 04-10-2010, 20:05:06
  #3
  mersinstyle adlı üyeden alıntı
  İlginç bir olay ?SA ne anlama geliyorki ?

  Edit domain sonun ? koysak bile site açılıyor www.r10.net/? neyle alakalı acaba bende merak ettim

  İşte bende onu merak ediyorum. Bazı arkadaşlar yönlendirme falan yap dediler fakat oradaki soru işareti işi bozuyor sadace domain.com/SA olsa anlıcaksında, ? işareti işi bozuyor işte.

  Ve böyle bir durumdayken sitem filtreden cıktı ancak domain.com/?SA şeklinde çıktı. Normal index ise google'de olmasına rağmen ortalarda yok. Anlıcagınız ben bu işten birşey anlamadım.