İpucu: Yeni açılan sitelerin index alma ve seo uygulamaları - R10.net
 • 01-10-2010, 07:26:27
  #1
  Açılan her site, google tarafından ilk değerlendirmeleri yapılarak indexlenmeye başlar. İndexlenmeye başlar derken, hepsi indexlenir aslında ama burada dikkat edilmesi gereken nokta, açılan sitenin domaininde önceden yaşanmış bir sorunun olup olmadığı..

  Daha çok aslında googel ban yiyen domainlerin, düşerek ve üzerinden birkaç yıl geçerek yeni sahipleriyle yeni birer site olarak açılmasıyla gelişen sorunlar getirir. Yeni sitenin index alması için google'ın dikkatini çeken ve olumlu şekilde etkileyen yegane değişmez, işe yarar özellik özgün içeriktir. Google 2010 ocak ayından itibaren çeşitli yenilikler getirerek, indexlerde ciddi oranda dalgalanma yaşatmıştır. Ancak, bu dalgalanma ve yenilikler, google için yeni siteleri indexleme sorunu getirmemiştir. Peki son günlerde açılan sitelerin indexlenmeme sorunları neden arttı diye sorduğunuzu varsayarak cevaplamak istiyorum; İndexlenme sorunu yaşayan yeni siteler, cache:domainadi.com şeklinde google da arandığında, örümceğin siteye hiç gelmediğini gören sahiplerini neden endişeye kaptırıyor? Çünkü, öncelikle sitenize özgün içerik girip girmediğinizi hesaba katarak, google tarafından örümceğin gelip gelmemesi sorununu değerlendirmiyorsunuz.

  Devamı için:
  http://www.kamilce.com/yeni-acilan-s...ygulamala.html

  not: paylaşımdaki yazı bu konudaki arkadaşın ücretli talebi olduğu için hazırlanmış ancak yazılar ücrete tabi alınmamıştır. Bu nedenle, değerlendirmediğim atıl duran site üzerinde yayınlıyorum. r10'da tartışmaya açıyorum yazıların kalitesini. Yazılar kaliteli bulunursa da arkadaşın gereksiz yere gönüllü olmadığı bir ödemeyle iş konusu açarak insanların vaktini çaldığı için gerekiyorsa banlanmasını istiyorum

  tşkler.
  Az Laf Çok İş