İpucu: Google sandbox nedir ? - R10.net
 • 01-10-2010, 07:22:13
  #1
  İç seo makalemizi okumadan lütfen bu yazıyı okumayın. Öncelikle iç seo konusunu anlamış olmanız gerekiyor. Çünkü, sandbox tamamiyle seo yanlışlarının getirisi olan bir sonuçtur.

  Google, siteleri kategorize ederken öncelikli olarak iç seo dengesine bakmaktadır. Aradığı özellikler sitede yoksa, siteye ceza verir. Bu ceza kalıcı olabildiği gibi kısa süreli olarak da uygulanabilinir. İç seo gereklerini yerine getirmeden, seo için kolları sıvamak, google tarafından kötü olarak nitelendirilen sitelere sahip olmayı sağlar. Örneğin, siteniz çok yeni ve siz özgün içerik girmek yerine internette heryerde olan içeriklerden girmeyi tercih ediyorsunuz. Ve sitenizi sürekli olarak pingleyerek, özgün etiketler ekleyerek üstüne üstlük link alımları yaparak üst sıralara çıkarmaya çalışıyorsunuz.. Böyle bir durumda google sitenizin içeriğinin kalitesini yeterli görmeyerek, sitenizi ilk önce indexlediği içeriklerini indexlerinden çıkarmaya, sonra da sıralamada olduğunuz kelimelerde gerileme belirtileri göstererek, cezalandırmaya başlar.

  devamı için:
  http://www.kamilce.com/google-sandbox-nedir-.html

  not: paylaşımdaki yazı bu konudaki arkadaşın ücretli talebi olduğu için hazırlanmış ancak yazılar ücrete tabi alınmamıştır. Bu nedenle, değerlendirmediğim atıl duran site üzerinde yayınlıyorum. r10'da tartışmaya açıyorum yazıların kalitesini. Yazılar kaliteli bulunursa da arkadaşın gereksiz yere gönüllü olmadığı bir ödemeyle iş konusu açarak insanların vaktini çaldığı için gerekiyorsa banlanmasını istiyorum

  tşkler.
  Az Laf Çok İş