İpucu: Sosyal Ağlar Ve Google - R10.net
 • 01-10-2010, 07:20:29
  #1
  Google, son yılların gözde mekanları olan sosyal ağları çok önemsemeye başladı. Geçmiş yıllarda yani facebook tüm interneti ele geçirmediği zamanlarda.. İnsanlar chat kanallarında sohbet ediyor, daha çok chat siteleri, kanalları, arkadaşlık siteleri rağbet görüyordu. Tabi internette, kullanıcının tercihi google içinde önemlidir, google örümcekleri en fazla arkadaşlık sitelerini indexliyor, chat kanallarında geçirilen vakitler, insanlara daha cazip geliyordu.

  Reklam şirketleri henüz piyasaya girmemişti. Çünkü yeterli ölçüde potansiyel, somur verilerle sunulamıyordu. Son dönem siberalem benzeri sitelerin çoğalmasıyla birlikte, chat yapma ihtiyacı, arkadaşlık sitelerinin gerekliliği gibi alanlar iç içe girdi. Böylece sosyal paylaşım siteleri oluştu. En büyük adım facebook olarak biliniyor tabi ama xing de hiç fena değil. Özellikle davet alınarak girilen ağlar, special görülüyor. Ama google, sosyal paylaşım ağlarını ne kadar seviyor, bizim için önemli kısım bu.

  Yazının devamı için:
  http://www.kamilce.com/sosyal-aglar-ve-google.html

  not: paylaşımdaki yazı bu konudaki arkadaşın ücretli talebi olduğu için hazırlanmış ancak yazılar ücrete tabi alınmamıştır. Bu nedenle, değerlendirmediğim atıl duran site üzerinde yayınlıyorum. r10'da tartışmaya açıyorum yazıların kalitesini. Yazılar kaliteli bulunursa da arkadaşın gereksiz yere gönüllü olmadığı bir ödemeyle iş konusu açarak insanların vaktini çaldığı için gerekiyorsa banlanmasını istiyorum

  tşkler.
  Az Laf Çok İş