Bu Soruların Cevapları Nedir ? - R10.net
 • 26-08-2010, 20:26:02
  #1
  Son zamanlarda olup biten dalgalanma bir çoğumuzu olumsuz etkiledi, Anlayamadığım çözemediğim birşeyler var. Net cevaplar arıyorum..

  - Siteme içerik ekledikçe, anında kaydoluyor indexler. Ancak toplam index sayım ya aynı, Ya da düşüşte.

  - Sitemin hiti index düşüşünden sonra daha da yükseldi Çok ilginç ama gerçek.

  - Sanırım olup bitenler Google güncellemesinden dolayı, Eğer öyleyse eski indexlerim nereye gidiyor?

  - Güncelleme bittiğinde, Bir gün yatağımda uyandığımda bütün sayfalarım indexlenmiş halde arama yaptığımda acaba hitim artacakmı daha çok?

  - Eğer tüm bunlar güncellemeden dolayı ise, Güncelleme ne zaman sona ericek?

  Lütfen yardım edin, Özgün makale yazıp yayınlamaktan sıkıldım. İnsan emeğinin karşılığını göremeyince yaptığı işten soğuyor.

  Sevgiler, R10..
  Tikkla.net - Herşeyden en fazlası. :) / Dizi Portalı
 • 26-08-2010, 22:33:25
  #2
  Bende sana sorular sorayım :

  İceriklerin benzersiz ve hit getiren kelimeler ve konulardan mı

  Cevaplar :
  Sitenin hitinin yükselmesi indeks sayısının düşmesi ters orantılı gibi gözüksede aslında google in sana hit gönderiyor olması seni sevdiğini ispatlamaya yeter. Bu demektir ki bir çok kelimede ilk sayfada çıkıyorsun. İndexlenen safyan her zaman site:domain.com yazıldığında cıkmayabilir. Ama google hafızasında mevcuttur. Nasıl ki link:domain.com yapınca bütün backlinkleri göremiyorsan ... İndexlerin bir yere gitmiyor siten yeni mi birde bu soruyu sorayım.

  Ufak bir soru daha içeriklerini google in anlayabileceği bir düzendemi giriyorsun . Mesela sabah bir akşam bir tane gibi ( ilaç kullanımı gibi oldu ) . Ne kadar düzenli girersen google seni o kadar düzenli ziyaret eder.

  Google da güncelleme sona ermez, hele cafeinden sonra unut bunu İçerikler daha hızlı indexlenir ve sürekli güncellenir.

  Siten iki aydan eski ise her ay üc beş tane olmak üzere backlink almaya başla backlinlkeri roota alabilecğin gibi konularada almanı tavsiye ederim.

  Nofollow da olsa sık ziyaret edilen sitelere yorum yaz ve isim kısmında ilgi çekici bilr isim ve ilgi çekici bir konunun linkini ver. Bu hitine etki edecektir. Ve google tarafından backlink olarak algılanmasada indexlenme hızına da etki edecektir.

  Sosyal imleme sitelerini kulllan.

  Facebook ta sayfa oluştur. Arkadaşlarını davet et

  Yazılarını yayınladıktan sonra eş zamanlı olarak twitter da da yayınla

  Friendfeed kullan.

  vs. vs
  Google CEZA tespiti ve kurtarma + Link temizliği + Site içi seo \\ Skype Celilcanweb
 • 26-08-2010, 22:40:19
  #3
  Çok açıklayıcı olmuş, Teşekkürler ;

  Ancak söylediklerinizin bir çoğunu uygulamış bulunmaktayım, Sitem wordpress ancak bir şablon uyarladım ve şablon dışına çıkmıyorum, Tamamen düzenli ve kendim giriyorum, Etiket sistemi, Konu içinde tag linki vs.vs. Kullanmayı hiçbir post'ta ihmal etmiyorum. Ancak şu backlink konusunda söylediklerinizi henüz uygulamadım güncel ve sitemin içeriğiyle pek uyuşmayan PR4 ve PR5 Sitelerden Link aldım ama söyledikleriniz çok daha mantıklı..

  Zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim, Fikir ve önerilerini yazmak isteyen arkadaşlar yalnız beni değil bir çok kullanıcının aklındaki sorulara cevap vermiş olur..

  Çok teşekkürler.
  Tikkla.net - Herşeyden en fazlası. :) / Dizi Portalı
 • 26-08-2010, 22:43:01
  #4
  İçeriktaşın olmayan bir siteden dofollow link almak yerine içeriktaşın nofollow bir siteye yorum yaz en azından gezen kullanıcılar mutlaka bir kaç tanede olsa yorumdaki ismine tıklayacaktır. Bu da site bilinirliğini artıracaktır bu en basit faydası.

  Artık kara düzen backlink yerine yukarda yazdıgım gibi sosyal imleme sitelerini de etkin şeklide kullanmalısın.

  Sitenin adresni, yaşını falan yazsan biraz daha net şeyler söylenebilir. Örneğin http://www.teknotrik.com benim blogum yazılar sadece on beş saniyede indeksleniyor . Yukarda saydım seylere uyuyorum başka da pek bişey yapmıyorum: ek soruların olursa fırsat buldukca cevaplarım simdilki iyi geceler
  Google CEZA tespiti ve kurtarma + Link temizliği + Site içi seo \\ Skype Celilcanweb
 • 26-08-2010, 22:46:06
  #5
  Evet yazmam daha mantıklı konuya site adını girdim. İndexlenme'de problemim yok 5 dakika üzerinde sürmüyor indexlenme sürecim. Şu backlink ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. En sağlıklı yöntemleri nelerdir, Biraz tüyo.
  Tikkla.net - Herşeyden en fazlası. :) / Dizi Portalı
 • 26-08-2010, 23:19:30
  #6
  Alıntı
  Özgün makale yazıp yayınlamaktan sıkıldım. İnsan emeğinin karşılığını göremeyince yaptığı işten soğuyor.
  demişsin. Site adresini de yazmışsın. Dikkat et emeklerin çalınmasın arkadaşım.