Google Coğrafi hedefi mecburi tuttu :S - Sayfa 2 - R10.net
 • 15-08-2010, 04:13:41
  #10
  Tam metin budur.

  Google'ın amacı bir kullanıcının sorgusuna karşılık en alakalı ve en işe yarayan siteleri döndürmektir. Bu yüzden İrlanda'daki bir kullanıcıya gösterdiğimiz sonuçlar Fransa'daki bir kullanıcıya gösterdiğimiz sonuçlardan farklı olabilir.

  Siteniz belirli bir coğrafi konumdaki kullanıcıları hedefliyorsa, sitenizin arama sonuçlarımızda nasıl görüntülendiğini belirlememize ve coğrafi sorgulara yönelik arama sonuçlarımızı geliştirmemize yardımcı olacak bilgileri bize iletmek için coğrafi hedef aracımızı kullanabilirsiniz. Bu veriler mevcut bilgilerimizi tamamlayıcı niteliktedir ve herhangi bir kullanıcı aramanın kapsamını belirli bir ülkeyle sınırlamadıkça bir coğrafi hedef belirlemek, arama sonuçlarındaki görünümünüzü etkilemez.

  Bu özelliği yalnızca, .com veya .org gibi bir genel amaçlı üst düzey alan adına sahip siteler için kullanabilirsiniz. Ülke kodu içeren alanları (.tr gibi) kullanan siteler, coğrafi bir bölgeyle zaten ilişkilendirilmiştir. Bu örnekte söz konusu ülke Türkiye'dir.

  Web Yöneticisi Araçları'na herhangi bir bilgi girilmemişse, genel olarak üst düzey alana (örneğin .co.uk veya .tr) ve bağlamı sunan web sunucusunun IP adresine göre coğrafi ilişkiler kurmaya devam ederiz.

  Web Yöneticisi Araçları'na hiçbir bilgi girilmezse çoğunlukla sitenin ülke alanını dikkate alırız (.ca, .de, vs.). Uluslararası bir alan (.com, .org, .eu, vs.) kullanılıyorsa IP adresini dikkate alırız. Bir ülke alanı için barındırma sağlayıcısını değiştirmenizin herhangi bir etkisinin olmaması gerekir. Uluslararası bir alanın barındırma sağlayıcısını başka ülkedeki bir sağlayıcıyla değiştirirseniz, Web Yöneticisi Araçları'nı kullanarak bize sitenizin hangi ülke ile ilişkilendirilmesi gerektiğini bildirmenizi öneririz.
  -
 • 15-08-2010, 10:12:18
  #11
  Hocam diyor ki alan adınız ulusal bir alan adı olduğu için belli bir yere hedeflemediniz sitenizi.

  Siteniz Türkiye'yi hedef kitle olarak görüyorsa TR'yi hedef olarak panelden seç yoksa biz lokasyona göre seçeceğiz. Mesela ABD lokasyon ise server, seni ABD hedefli gibi çıkaracağız sıralamada.
  sen itirafımla kal, ben inkarınla giderim.