Google'da Yükselmek İstiyorum - R10.net
 • 14-08-2010, 01:18:09
  #1
  Ara sıra şu şekilde sorulara rastlıyorum.Seo da önemli kriter nedir ? Google yükselmek için ne yapmalıyız ? gibi gibi.Google’da yükselmek için yapmanız gereken tek birşey var.Hele ki şu son dönemde Google’ın getirdiği yenilikler bu bağlamda işinizi daha da kolaylaştıracak.

  Bir siteyi Google’da hedef kelimede çıkarmanın en kolay yolu site kullanıcısını memnun etmektir.Aslında birçok arkadaşımız bunun farkında ama Türk webmasterların kurdukları siteler kişinin memnuniyetinden çok , reklamdan kazanılacak parayı önemsiyor.Bu yüzden uzun vadeli siteler çıkmıyor , bu yüzden ölümüne backlink kasılan siteler 1 yıldan fazla ayakta kalamıyor.

  Bir sitenin yükselmesi adına backlink ne kadar önemliyse , kullanıcıya siteyi sunuşunuz , kullanıcının site hakkında görüşleri de o kadar önemlidir.Google alenen bu görüşleri öğrenemediği için kullanıcın siteyi kullanma süresi , siteye uğrama periyodu , sitedeki içerikleri kullanışı üzerinden sitenize puan verir.Siteniz belirli bir düzeye eriştiğinde Google’ın gözünde , kendiliğinden zaten belirlediğiniz hedeflere ulaşmış olacak.
  Ha backlinkle site yükselmez mi ? Gayet tabi yükselir ama Google’ın backlink ve içeriği değerlendirirken BacklinkXİçerik şeklinde bir hesaplamayı kullandığını varsayarsak güçlü bir backlink ve güçlü içeriklerle siteniz çok daha yukarılarda yer alacaktır.


  Kaynak : Seoptik.com
  tevriye.
 • 14-08-2010, 01:26:03
  #2
  Ziyaretçinin memnuniyetini Google'ın da bilmesini nasıl sağlarız? Buna dair daha açıklayıcı bilgiler vermeniz mümkün müdür?
 • 14-08-2010, 03:08:15
  #3
  Katılıyorum 1 ay once actıgım sıtede ortalama gecırılen sure 2-3dk ıdı sonra uzun yazılar vıdeolar vs paylasıtım ınsanların sıtede uzum kalması ıcın calısmalar yaptım 2 hafta sonra sıtede gecırılen ortalama sure 14dk kadar yukseldı.180 Kusur sıradan 8 sıraya kadar yukseldım dusmemk ıcın'de sureklı bogle paylasımlar yapıyorum kullanıcıyı sıtede tutmaya calısıyorum yenı paylasımlar yaptıgımda kullanıcılar msj atıyorum bu sekılde uyelerımın tekrar sıteye zıyaret etmesını saglıyorum herkezede tavsıye ederım.Bizlerde bir internet kullanıcısıyız okadar sıte varken neden r10 takılıp kalıyoruz cunku ılgımızı ceken konular fıkırler paylasılıyor bızlerde ogle yapalımkı ınsanlar tekrar tekrar sıteyı zıyaret etsın hatda hıc cıkmasın =)
  Contact : mail@erkan.ru // Erkan ARANCI // YerelNET
 • 14-08-2010, 03:31:18
  #4
  site kalma süresi yada diğer ifade ile kullanma süresi önemli değildir divxplanet örneği gibi adam altyazıyı saniyeler içinde indirip çıkıyor ama divxplanet çok iyi bir yerdedir..burda önemli olan adam siteden çıkınca google arama sayfasına geri dönüp dönmediğidir eğer dönüyor ve başka siteye giriyorsa ilk girdiği site için durum vahimdir...
  çok şükür.
 • 14-08-2010, 03:31:19
  #5
  şu şekilde onu da ben yanıtlayayım. google yönlendirdiği siteyi p üzerinden yönlendiryor ve artık bana göre o ip o sitede ne kadar kalmış diye hesaplıyor google daha iyi sonuçlar çıkarmak için
 • 14-08-2010, 05:48:39
  #6
  S7V7N adlı üyeden alıntı
  site kalma süresi yada diğer ifade ile kullanma süresi önemli değildir divxplanet örneği gibi adam altyazıyı saniyeler içinde indirip çıkıyor ama divxplanet çok iyi bir yerdedir..burda önemli olan adam siteden çıkınca google arama sayfasına geri dönüp dönmediğidir eğer dönüyor ve başka siteye giriyorsa ilk girdiği site için durum vahimdir...
  Ben genelde Google'da aradığım kelimede sırayla ilk sıradan 6-7. sıraya kadar yeni sekmelerde açarak giderim. Fakat açtığım sayfaları incelemeden önce bütün açacaklarımı bitirip daha sonra açtığım sayfaları incelerim. Ki bir çok kişi de bu şekilde yapıyor diye düşünüyorum. Adam bakıyor, ilgisini çeken başlıklara sırayla tıklıyor. Sonra da açtığı sayfaları inceliyor.
  O zaman ilk sıradaki sayfaların prim kaybetme olasılığı çok yüksek değil mi bu dediğiniz şekilde işliyorsa sistem?..