İpucu: Trustrank (tr)Google ın fenomeni olmak - R10.net
 • 04-08-2010, 14:59:32
  #1

  Daha önce google trustrank nedir diye bir konu açmıştım bu yazıyı geliştirmek istedim.

  Google sürekli yeni oluşumlar ile hem kullanıcılara en iyi sonucu çıkarmak için uğraşıyor hemde,internet üzerinde kaliteli siteleri spam denilen sitelerden ayrımak için yeni algoritmalar geliştiriyor.

  Google trustrank ta işte bunlardan bir tanesi diyebiliriz.Google güvendiği bağlantıları içinde spam vs olmayan siteleri arama motoru pozisyonlarında üst seviyede gösterir.

  Trust rank için google tarafından henüz açıklanmış bir resmi kaydı yok genel adı Trade Mark for tur ve webmasterlar tarafından sandbox,google bomb gibi üretilmiştir.


  Google trust rankı etkileyen faktörleri ve nasıl etkilediklerini yazının en sonunda ise sizlere sitenizi analiz edecek kaliteli bir site vereceğim

  Google trust rankı etkileyen faktörler

  Bağımsız ip:İlk önce benzersiz bir ip ile işe başlanılmalıdır.C-class ip de diyebiliriz buna.Size özel ip ile zaten ilk farkınızı ortaya koymuış oluyorsunuz.Böylece rakipleriniz dahil bir farkınız olacak sizin.Diğer türlü paylaşılan şp ler üzerinden sağlanacak internet hizmetinden aynı zamanda yüzlerce site daha çıkış yaptığından o ip den birinin banlanması sizide etkileyecektir.
  Domain: Domain'de hedef kelime geçmesi elbette size etki edecektir.Fakat geçmezse size bir sıkıntı oluşturmaz.Domainin yaşı bu işlerde önemlidir.Neden derseniz sıfır siteye bir anda backlink alırsanız google hop birader der ve size filtreyi gösterir.Fakat yıllanmış domainde bu sorun olmamaktadır.

  Site içi kelime yoğunluğu : Site içinde kelime yoğunluğu trust rank için önemlidir.Özellikle hedef kelimelerin <h> taglarıyla ve koyu renkle göstermek o kelimelerin önemini gösterir ve bir süre sonra arama yaptığınızda o kelimelerin gözüktüğünü görebilirsiniz.Site içerisinde eser miktarda yerleştirdiğiniz anahtar kelimelerinizin bazılarını link olarak vermenizi öneririm.

  Düzenli güncelleme: Yeni google kafein sitelerde güncellik istiyor.Böylece google bot daha sık uğruyor sisteminize.

  İçerik Bana göre trustrankın en önemli faktörlerinden bir tanesidir.İçerik olarak örneğin cep telefonu tanıtım sitesi açtınız.Her şey iyi güzel bağımsız ip aldınız.Site içi kelime yoğunluğu güzel index alıyorsunuz hitte.Sonra siteniz kitap tanıtımı eklemeye başladınız.İşte bu sizin sonunuz olacaktır.Google bu durumu asla affetmez ve sizi çoğu kelimeden anında silecektir.Çünkü sizi cep telefonu sitesi olarak görmüştür ve başka içerikle siteyi şekillendirdiğinizde trust rankını anında düşecektir.

  <strong>Backlink</strong>En iyi backlink 1 kendi backlinkiniz (site içi backlink) 2 doğal backlinktir. Site içi backlink ile bir önceki konudan yeni konuya.yeni konudan anasayfaya gibi bir backlink sistemi oluşturabilirsiniz.

  Doğal backlink ise bir nevi tanıtım yazısı diyebilirim.Zaten backlink ile yükselmenin esas amacı budur.Biri sizi beğenir ve konusunda link verir.Google bunu görür ve size etki eder bu.

  Bir siteden 2 bin backlink almak yerine sadece anasayfasından 1 link daha çok işe yarayabilmektedir.

  Yada kalitesiz 10 siteden binlerce link almak yerine 5 alt sayfalı siteden link almak çok daha iyi etki etmektedir.

  Trust rank'a bakabileceğiniz site olarak herkes www.trustrank.org biliyor ama ben size daha iyisini vereceğim.

  Woorank

  Bu site sizin bütün herşeyinizi inceliyor ve 100 üzerinden bir kalite puanı veriyor.Örneğin seotez.com kalite puanı 100 üzerinden 47.8 imiş.eksiklikleri var çünkü.Buradan bakabilirsiniz

  H tagları,robot.txt dosyası sitemap,backlink dmoz ,alexa,title,keyword nasıl olmalı ne kadar olmalı hepsi var.

  Böylece eksikliklerinizi görebilir düzeltebilirsiniz.

  Bu yazı seotez.com da yayınlanmıştır.

  Kaynak site Google Trustrank (Tr)
  Seotez.com
 • 04-08-2010, 15:52:12
  #3
  Alıntı
  Domain: Domain'de hedef kelime geçmesi elbette size etki edecektir.Fakat geçmezse size bir sıkıntı oluşturmaz.Domainin yaşı bu işlerde önemlidir.Neden derseniz sıfır siteye bir anda backlink alırsanız google hop birader der ve size filtreyi gösterir.Fakat yıllanmış domainde bu sorun olmamaktadır.
  Bunu öğrendiğim iyi oldu. Elimde 1 yıllık domain var yeni proje yapaaktım backlink için 4 - 5 ay bekleyecektim. Demek ki domain yıllanmış olduğundan beklememe gerek kalmayacak

  Teşekkürler
 • 04-08-2010, 15:54:10
  #4
  47.8 hocam 47,8 bence normal bi değer çünkü 10 taneye yakın basit siteler denedim hepsi 47,8 47,9 47,6 falan çıktı
  modaboyama oyunu
 • 04-08-2010, 16:22:14
  #8
  Woorank 41 çıktı Daha yeni başlıyoruz
 • 04-08-2010, 16:25:47
  #9
  woorankta eksikliklerinizi giderirseniz kırmızı olanlar yani iyi bir siteye sahip olabilirsiniz
  Seotez.com