İpucu: Değişik 10 SEO Tekniği - Sayfa 3 - R10.net
 • 01-08-2010, 13:28:23
  #19
  teknoktek, kimsenin bir yere gittiği yok. Yazdıklarını okuyoruz. Meraklanma. Domain konusu herzaman muğlaktır, ben sana alakasız domainle içeriği, seosu sağlam otorite 50 tane site bulurum, bunlardan birtaneside r10 sende alakalı domainleri uğraşırsan bana bulursun, biz burda sid...k yarıştırmıyoruz. Herkesin araştırdıgı, bildiği tecrübe ettiği şeyler var. Her yazdıgını doğru kabul edip makaleni çok fazla savunmanın sana bir yararı olmaz.
  Bak mesela 1. madde için farklı görüş bildiren olmuş. Eee şimdi 10 madde içinde farklı konuşan olursa tek tek laf mı sokacaksın. Çocukluğu bırak, ha yaşın kaç bilmiyorum ama savunmaların çocukça.
  Bildiğimi paylaşırım.
 • 01-08-2010, 14:02:27
  #20
  Çocukluğu yapan ben miyim sen misin? 2 kelime yazdık diye laf yarışına başlamışın hemen.
  Yazdıklarımı yarım yamalak cevaplıyorsun önce tamamını oku bu 1. si. - rep vermişsin sanırım devam et hiç problem değil senin gibi biri bana rep vermiş diye doğru olan şeyi yanlış anlatacak halim yok.

  Yukarıda yazdığım 2 cümleyi hala anlayamıyorsun sanırım. Dedim ki eşit şartlarda uygun domainin etkisi çok daha yüksektir. r10 da anlık 5000 kişi varsa webmasterforumu.xx diye bir sitede anlık 4500 kişi varsa ikisi de farklı özgün içeriklere sahipse webmasterforumu.xx geçer dedim ama bunda bir mantıksızlık bulmuşsun o bulduğun mantıkla devam et başarılar diliyorum sana.

  Ben yazdığım her şeye asla doğru demem de demedim de, 2 sene önce de bu konuda makaleler yazıyordum birçok eleştiri aldım kendimi de yazılarımı da düzenledim. Ama doğru olanın arkasındayım ve lütfen yukarıda yazdığım 2 cümleyi tekrar yazdırma bıktım aynı şeyi söylemekten.
  Havadan Sudan
 • 01-08-2010, 14:09:48
  #21
  Boş konuşuyorsun önce okuma yazma öğren, ben kanıtlarla konuşuyorum git önce konuya attıgım mesajları oku, asıl yazdıklarıma cevap veremeyen sensin, ayrıca rep falan vermedim umrumda da değil.

  Makalene gelince ordan burdan topladıgın bilgilere numara verip yazmışsın. 10 değişik seo tekniği falan yok ortada. Domain olayı hep tartışılır bumu değişik olan beş para etmez makaleni al doya doya oku. Anlaşılıyorki tartışılacak kapasiteye de sahip değilsin. Daha bişi yazacak değilim kiminle ne tartışıyorum o bile belli değil.

  r10 u geçme meselesine gelince sen önce otorite site kavramını bi öğren, öyle rakam sallamakla olsa sonradan açılan webmaster forumları r10 u geçerdi, onların sahiplerinin aklı yokmu özgün makale hit bilmem ne yapıp r10 dan aşağı kalsın. Buda son cümlen sen farazi örneklerine devam et.
  Bildiğimi paylaşırım.
 • 01-08-2010, 14:17:31
  #22
  ant07 adlı üyeden alıntı
  6. MADDE
  google un adı neden search com değil ya bırakın böyle işleri

  Mantığınıza hayran kaldığımı belirtmek istiyorum iyi çalışmalar...
 • 01-08-2010, 15:06:58
  #23
  Altta kalınca tamamını okudum dediğin makaleyi karalıyorsun. Post kasmak istiyorsan maxigeyik alt kısımda. Gereksiz insanlarla gereksiz tartışmalar yaparak vakit harcamıyorum mesajların silinmesi için report ettim.

  Onlarca insan eksiğini bulduğunu söylerken sen her yerde olanlar demişsin. Sende bir yüksek zeka var ama herhalde buralarda harcanıyorsun.

  Okuyan 500 kişiye saygılar.
  Havadan Sudan
 • 01-08-2010, 17:50:26
  #24
  teknotek adlı üyeden alıntı
  Bir SEO eğitiminde vardı ismini şu an hatırlamıyorum. İki nokta arasını kontrol ettiğini söylüyordu burdan yola çıktım. Ayrıca rekabeti yüksek değilse dediğiniz yapılabilir. Bu trustrank ile ilgilidir. Mesela;
  Şu ana kadar içerik c/p yapan birisi özgün bir yazı yazdı siz başını değiştirip yazdınız trustrank ınız daha yüksek. Sizin çıkmanız bu durumda doğaldır
  " Hocam çıktığınız yol yanlış önce onu söyliyeyim."

  Misal bunu google;

  Hocam çıktığınız yol yanlış
  çıktığınız yol yanlış önce
  yol yanlış önce onu......

  gibi ayırıp bunlara göre özgünlüğü kontrol ediyor. Bundan eminim.

  Kaynak. (Başka bir platformda Nvr (r10 nickini bilmiyorum) isimli şahıstan öğrenmiştim araştırdım doğruymuş. Bu algoritmanın adını unuttum hatırlatan olursa sevinirim.)

  Benim yaptığım olay trustrank ve özgünlük gibi şeyleriz ezmek üzerineydi, olay backlink. Herşeyi trustranka ve içeriğe bağlamamalı.
  adfhfgkjlmnbcgvhjmöklkşlk
 • 01-08-2010, 19:25:49
  #25
  trustrank trustrank diyip duruluyor ama. trustrank neye göre, nasıl, ölçümleindirilmesi, amacı, sonucu, etkisi nedir ne kimse yazıyor ne kimse bahsediyor. ancak trustrank için şunu yapmalıyız deniyor.
  Ey bedbaht nefsim! Acaba ömrün ebedî midir?
 • 01-08-2010, 19:40:04
  #26
  Makaleler için teşekkürler dikkat edilmesi gerek noktalar var ancak malesef DEĞİŞİK değil...