İpucu: Google'da Yükselmenin Yeni Yöntemi (Kısa ve Öz Anlatım) - Sayfa 7 - R10.net
 • 08-08-2010, 12:22:31
  #55
  GoldenBlog adlı üyeden alıntı


  Google'ın daha önceki sisteminde arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için çok fazla backlink almanız yeterliydi. Ancak Google'ın yeni sisteminde sadece backlink alarak yükselmek mümkün değil. Caffeine isimli bu sistemde öncelikle ilk sırayı güncellik alıyor.
  Bakın yine muhalefet ediyor diyeceksiniz benim için ama, bu önerme tamamen yanlış. Backlink hala google ın en büyük çıtasıdır. Yüksek backlink inanılmaz işler yapabilir. Özgün içeriği, sosyal imlemeyi, hallaç pamuğu gibi atabilir backlink...
  Seonun yeni temeli backlink+doğal hit... Zaten sosyal imleme de doğal hit konusunda fayda sağlıyor.
  Bu ikisine hakimseniz gerisi teferruat...

  Bana bir sürü şey anlatabilirsiniz. Ama ben sektörü çok iyi gözlemlerim. Bugün piyasada bir kaç adam var. Özgünlükmüş, sitemapmiş, sosyal imelemeymiş hiç uğraşmazlar. Site haritası hazırlamazlar. Ama ciddi aramalarda bir haftada ilk sayfaya 15 günde ilk 3 site sokanları ve tekniklerini görünce burada seo tartışmak çok anlamsız geliyor.
 • 08-08-2010, 12:46:35
  #56
  Peki bu anlatılanlar hiç googlede yükselen varmı??
  örnek gösterirlerse en azından somut birşey görmüş oluruz...

  Herkez caffein diye bişeyden söz ediyor ama somut birşey göremedim şimdiye kadar??

  Şu şekilde düşünmeye başladım
  Seo masalları ortaya atılıyor. Nedir bu seo masalları
  -güncellik
  -sosyal imleme
  -özgün içerik

  peki ama bunları yapıpta neden kimse ben bunları yaptım yükseldim demiyor?? Rewite makale yazıyoruz özgün zannediyoruz?? 2 gün önce bir arkadaşımız bunun googlede nasıl etki yaptığını açıkladı. Bence biraz kendimizi kandırıyoruz... Birisi çıkıyor caffein sistemli backlink çalışması diye konu açıyor herkezde inanıyor. Bence okadar kolay değil bu işler. Tamam sosyal imleme, sosyal paylaşımlara eklenmesi güzel ama biri çıkıyor 10 günde 100 tane paylaşım yapıyor sonra???
  Önemli olan belirli periyotta backlinki artırmak değilmi?? Kaliteli içerik yapsak zaten kullanıcı bunu paylaşmazmı??

  ben işin kesinlikle ama kesinlikle backlinkde(backlink ağı) bittiğini düşünüyorum. Sağlam yapılmış, aynı içerikten alınmış backlinklerle çok iyi yerlere gelindiğini düşünüyorum.

  K.b.yın biraz uzun yazdım ama benim görüşümde bu yönde...