Google kusursuz değildir... - R10.net
 • 05-07-2010, 22:43:45
  #1
  Google efsanesi ironik bir şekilde sanal zekadan da öte algılamamız bizim için takıntı haline gelmeye başladı. La ilaha illallah Muhammeden resullullah. Tek kusursuz olan Allahtır. Diceksiniz ki bu ne biçim bir giriş.

  Şöyle ki, aylardır üzerinde çalıştığım hem domain yaşı, hem domain adı, hem site orjinalliği, hem içerik makale sayısı vs derken deli bir sitem var. Yapmadığım kalmadı. Bir Otoban'a çıkıp yollara elimde fırça yazmadığım kaldı. Hala ikinci sayfa. Rüyalarıma giriyor. Acaba yarın birinci sayfa olacak mı diye. Yan domain lerle destekledim. Backlinkler, sitemapler, özel httacess dosyalar, özel uzantılar... herşey boş... elimde gene ikinci sayfa 16ncı sıra.

  Yok paşam görmezse görmüyo. Sonra birden google algılayışıma dikkat kesildim. Bu ne la. Bi baktım yarı ilah, yarı sanal zeka bir algılama. Saçmalıyor bazen. Enson PR güncellemesinde ne yaptığı hepimizin malumu. 84 K lık forum sitemizin PR 0 olması, bizden daha gerilerde süper dandik forumların PR 3-4 lerde gezmesi ayrıca bir tartışma konusudur.

  Sonuç olarak diyeceğim o durki, google algılayışımızda sakatlık var. Google bir sanal zeka gibi algılanabilir. Ama binlerce eksiği vardır. Bizler konuşarak efsanelerle google ı yarı ilah haline getirmeyelim.

  Backlink e olan inancım zaten kayboldu gitti. Google daha yeni yeni kendi kendini revize ettiği hepimizin malumudur. Örnek HACKLINK cileri daha yeni cezalandırmaya başladı. Yuh diyorum. İlerde çapraz linklerdede kafayı kıracak.

  Sonuç olarak kusursuz ve tüm kusurlardan müstesna sadece ALLAH tır. Herşeyi sadece Allah görür. Yaprak bile kıpırdaması sadece senin bilgin dahilindedir güzel ALLAH'ım.

  Google tek dişi kalmış canavar ve büyüyen internet çöplüğünde talepleri karşılayamaz duruma geliyor giderek. Zaten hiçbir zaman net bir şekilde ne istediğini bize bir türlü söylemedi. Çünkü ne istediğini söylese, isteklerini yapanlar ona neden olmadı diye soracak ve bundan korkuyor.

  Sonuç olarak imanımı yeniliyor ve Tek kusursuz olan sadece ALLAH tır diyorum.
  LA İLAHA İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH.
 • 05-07-2010, 22:47:29
  #2
  muhterem bi bardak su iç de soluklan. belliydi kayış sıyırtacak bunlar. 7 temmuza kadar bir haftalık pr güncelleme olma ihtimaliyle saçlarımı kazıttım vakit kaybı olmasın diye..
 • 05-07-2010, 22:48:24
  #3
  zaten google da bi algoritma yokki
  vermişler herşeyi bozuk bi bota
  sürünüyolar, mühendislerde ne yapacağını şaşırdı
 • 05-07-2010, 22:48:43
  #4
  google ' ı ilahlaştıran yaşa bakmaksızın akıl ve stratejiye açık insanlara sınırsız bir bilgi kaynağı ve para kaynağı oluşturmasıdır.
  Profeyonel Tasarım Hizmetleri [MEDYA BABA]
 • 05-07-2010, 22:53:30
  #5
  bu işler senin imanını kabartmış bu işin espirisi tabi.

  Google büyük bir şirket olabilir ama hiçbirşey hatasız değildir, unutmamak gerekir ki insanoğlu hiçbirşeyi hatasız eksiksiz yapamaz. Google'ında çok yanlışı var. Zaten nereye kadar gider 10 yıl gider 15 yıl gider sonra çöker. En uzun yıl ayakta duran şirketler 200 yıllık mı sanki? belli bir süre sonra ya markası değişip satılıyo yada kendisi değişiyor.. Amaann kafanı takmıcan.. )
  Sermayeni herşeyini ayarlıcan oturucan. o kadar.. Allah yardımcınız oLsun
 • 05-07-2010, 22:55:19
  #6
  +rep, sesimiz oldun bu sıcak ve kurak yaz gününde. uyku tutmayacak gene..
 • 05-07-2010, 22:56:47
  #7
  olayın biraz da felsefesine dalmak güzel.
  bu bölümde teknik konuşmaktan gına gelmişti.

  optimizasyon bölümünde olaya kader açısından da bakmamızı sağlayıp bizi biraz da olsa bu teknik atmosferden çıkardığınız için teşekkürler.

  nitecede olacak olan olur.

  doğru şeyleri okumak, doğru insanlarla tanışmak, içinize bir anda gelen ilhamlar, sizi başarıya götürecek fikirler, şayet inancınız varsa Allah'dandır.

  Seo konusunda da doğruları yapmayı, doğru olan stratejileri bulmayı nasip etsin diyelim.
 • 05-07-2010, 22:59:04
  #8
  Asimetrik dünyada simetrik yaşamaya çalışan ben deniz. Ne olaki bu google ın künhüne ermeye çalışam. Ne haddime ki böyle birşeye teşebbüs edem. Yine slogan atacam dayanamıyorum. DOWN WITH USA... DOWN WITH GOOGLE... Yokmu *** google bayrağı sembolik olarak yakayım. Valla çok pis bozuğum google a beyler. Analiz için mail attım tekrar.
 • 05-07-2010, 23:01:28
  #9
  saçı boşuna kazıttık ..
  şu patlamayı daha önce yaşasaydın ya birader. nasıl dalmışız meğer