İpucu: Facebook un Seo ya Önemi ve Kolay Yoldan Seo - Sayfa 4 - R10.net
 • 23-06-2010, 01:07:38
  #29
  tebrik ederim, geçen yıl mayıs ayında yaptığım hatayı yapıyorsunuz...
  14 ay sonra siz de feraha çıkacaksınız inşallah : )

  satışı baltalamak gibi olmasın da, hem etik değil, hem de daha faydalı taktikler varken boşa kürek çekmek gibi olacak. facebook olayı kalıcı değil. açtığınız hesaplar en geç 3 hafta içinde silinecekler, üstelik henüz davet yolladığınız insanların çoğu davetinizi onaylamadan olacak bunlar... siz bir yandan hesap açarken, daha önceki hesaplarınız kapanmaya devam edecek. böylece hiç durmadan çalışarak sadece belli bi noktada sabit kalmayı başarabileceksiniz, en iyi ihtimal bu, ve maalesef bundan ötesi yok... her gün yeni bi tarafı değişen facebook, bir şekilde planınızı aksatmaya devam edecek, hem de bunu sık sık yapacak. vazgeçeceksiniz, ama zaman kaybetmiş olduğunuz için belki de hata yapmaya devam edeceksiniz... doğru yolu bulana kadar oyalanmak için güzel bir paylaşım olmuş.

  başlıkla konu'nun alakası yok, ama facebookla seo'Nun alakası artık var sanırım (caffein geldiğinde belki de bu konuyla alakalı bişeyler söylendi)
  madem satış yapacaksınız, konuyu şu şekilde izah etmenizi öneririm:

  hatalı tanıtım: facebookta sayfanızın linklerini arkadaşlarınıza yollayıp 300-500 kişiyi sayfanıza çekmek seo sayılır.

  olması gereken: google caffein algoritması ile değişen belki de en önemli şey "artık sosyal medya sitelerinin önem kazanmış olması!" sayfanıza yeni eklediğiniz içeriğin linkini facebookta binlerce kişi ile paylaştığınızda, facebook üzerinden gelen her ziyaretçi sizi google'da üst sıralara taşıyacaktır... falan filan. (bunu iddia etmiyorum, deneme fırsatım olmadı çünkü...)
  imza buraya gelecek
 • 23-06-2010, 01:17:46
  #30
  Konunun ipucundan daha çok satış ile alakası var artı herkesin fake hesabı var ve ban sistemi geliştiriliyor facebook da.Saçma olmaya başladı artık bu mevzuu...
  Benim için önemli olan 1milyon kişi değil Bin tane adam akıllı takip eden adamdır...
  ...