Bedava Bloglarla Backlink Alma - R10.net
 • 21-06-2010, 11:18:58
  #1
  Arkadaşlar şimdi sitelerimiz için tanıtım yazısı hazırlasak ve blogger,blogcu,wordpress.com gibi sitelerden bedava bloglar açarak bu yazıları eklesek ve footera linklerimizi eklesek bizim için yararlı olur mu?
 • 21-06-2010, 11:20:59
  #2
  Tabiki olur
  Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar "Selahaddin Eyyûbî"
 • 21-06-2010, 11:22:45
  #3
  bunu yapan çok sanırım ama blog aç 1 index aldır linkini koy olmamalı en aşşa 50-100 içerik girmelisin bence
  dswarewewer
 • 21-06-2010, 11:40:12
  #4
  Bu konuda tecrübeli değilim fakat okuduğum makalelerin sentezi olarak şunu söyleyebilirim sana; Senin bu yapcağını forumdan backdoor rumuzlu eski üye(girmiyor şimdi r10'a) para ile yapıyor. Sitesi ise http://backlinkpaketleri.com/ Paketlerin açıklamasını okursanız eğer sizin düşündüğünüz gibi link wheel sitelerini kendilerinin oluşturduğunu görürsünüz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus bu siteleri açar açmaz bir tek tanıtım yazısı veripte etkisinin olmasını beklemek uçmak gibi bir şey olsa gerek. Nedeni ise bu açılcak sitelerde içerik olmuyacak. Domainin trustrank değeri olmuycak, Backlinki olmuycak vs vs. Ee o zaman bu sitenin bize faydası olur mu? Hele birde google bu yapay link wheel olayını anlarsa bence ya sandbox yada filtre kapıda. Bak backdoor ne demiş
  Alıntı
  özel olarak seçtiğimiz Web 2.0 sitelerine PageRank arttırımı sağlamak için sosyal imleme sitelerinden ve bloglardanbacklink çıkışı yapılıyor. Her ne kadar PageRank bu aşamada en önem verilmemesi gereken kriter olsa da,sitelerimizin prestiji için bu işlemi yapıyoruz. Öncelikle bu backlinklerin yüksek alexalı ve TrustRank'li Web 2.0 sitelerinin alt sayfalarından gelmesine önem veriyoruz. Ancak Google'ın belirlediği büyük servislerde, bu durumlar istisna olarak kabul edildiği için (blogspot.com,blogcu.com ve benzeri Google tarafından bilinen büyük servislerin alt linkleri diğer Web 2.0 siteleri kadar değerli değildir) kendine özel listemizden seçim yapıp sayfaları hazırlıyoruz. Özgün ve eş değer içerikli Web 2.0 sitelerimize içeriğin daha hızlı indexlenmesi için profesyonel SEO araçlarımızla siteleri seri olarak pingliyoruz. Bunun sonuncunda kısa sürede index alan Web 2.0 sayfalarımızın desteği ile üst sınırları zorluyoruz!
  Bu adamlar ne kadar detay düşünmüşler görüyormusun link wheel kısmında. Mutlaka bir bildikleri olsa gerek ki bütün bu zahmete katlanıyorlar. Yoksa onlarda 100 site açıp tanıtım yazılarını çaktıkları ile yola devam ederlerdi. Ama sanırım işin bu kısmı sıkıntılı ki bu detayları yapıyorlar yada link wheel sitelerin değerlerini arttırmak için yapıyorlar bilemiyorum artık.

  Kısaca böyle bir çalışma yapman bana göre sıkıntılı olacaktır. Sadece tanıtım yazıları ile o sitelerden dönüşüm beklemen büyük hata olur. Yalnız bu link wheel olayını biraz araştırırsan konu hakkında daha çok bilgi bulabilirsin ve sende canın yanmadan sitelerine backlink sağlayabilirsin.
  Fırsat elinde, can bedende. Ne yapacaksan şimdi yap!
 • 21-06-2010, 11:53:41
  #5
  Blogspot üzerindeki Alexa değeri (3 milyon) olan sitem ile çapraz backlink alışverişi yapmak isteyen (5 milyon altı) blog sahipleri özel mesaj atabilirler.
  Facebook & Instagram | skype & mail: structure@windowslive.com
 • 21-06-2010, 16:29:49
  #6
  1-2 sene önce tam olarak hatırlamıyorum süresini. Bir arkadaşım taraftar grubu için site açtı. 3 adet blogcu.com üzerinden açtığım blogumdan link verdim 3 ay sonra güncelleme oldu pr5 oldum demişti. Hiç bakmadım prsine fakat yararının çok olduğunu söyleyebilirim. Sadece 3-5 blogum ile açmış olduğum sitemin prsini 2den aşağıya inmez görmüştüm 1.5 sene boyunca. =)
  Kişisel Blog - Forum