Sosyal İmleme Siteleri hakkında - R10.net
 • 17-06-2010, 17:34:13
  #1
  Arkadaşlar site optimizasyonu indexlenmesi için birçok makale okudum çoğunda sosyal imleme sitelerine dikkat çekiliyor..Site içeriğiyle ilgili linklerin facebook twitter gibi sitelerde bulunmasının önemli olduğu belirtiliyor..

  Bu konuda bilgisi olan ya da sitelerini sosyal imleme sitelerinde hangi yolla ilerlettiğini paylaşabilir mi acaba ?

  facebookta bir grup açıp burada link mi paylaşsak ya da ne tarz söylermisiniz
 • 17-06-2010, 17:49:48
  #2
  Bence, kesinlikle Google Caffein ile sosyal medya denen hadise seocular için önem kazanacak. Gerçi zaten önemliydi ama Google'un yaptığı açıklamalar sosyal medyayı artık kaçınılmaz hale getirdi. O nedenle bir sitenin mutlaka bir Facebook Grubu/sayfası ve bir de twitter hesabı olmalı. Linkler bu sayfalara yönlendirilmeli.

  Aslında bu hesapların nasıl kullanılacağı da önemli. O hesapları birer link çöplüğüne döndürmek değil, tam tersine insanların vakit geçirebileceği, ihtiyacını karşılaya bileceği şekilde o hesapları oluşturmalı ve ilgilenmeli.

  Özellikle Facebook ve Twitter artık kaçınılmaz bir şekilde seo için önemli durumda...
 • 17-06-2010, 17:57:22
  #3
  Twitter'ın türkçesi yokmu yaw arkadaş falann orası çok karışık , en iyisi facete grup açayım benn grubada üye çekmek zor olucakk bir ara forumda face e üye çeken arkadaşlar vardıı onlar olsa iyi olurr gerçekten de bir arkadaşın seo makalesinde dediği gibi sosyal imleme siteleri artık içerik üssü