Google aramalarında gelebileceğim en üst yerdeyim, artık ne yapmalıyım - R10.net
 • 05-06-2010, 13:45:15
  #1
  Arkadaşlar bir dizi sitem var dün itibariyle tüm kelmelerde 1. çıkmaya başladım hitler oldukça iyi ve sürekli artıyor. Tek yaptığım 1-2 link almak olmuştu extra hiçbişey yapmadım kazançlarımda oldukça iyi

  diziadı= XX

  XX 1. sıra
  XX izle 1.sıra
  XX dizisi 1.sıra

  Her hafta anında fragman ve bölümleri ekliyorum haftada 3-4 haber klip ekliyorum. Kazançlarda maşallah iyi eklediklerim 1 dk sürmeden indexleniyor masallah, bu dakikadan sonra bunu korumam için extra ne yapmam lazım ? görüşlerinizi bekliyorum
 • 05-06-2010, 13:50:52
  #3
  Tebrikler oncelikle arkadasim,ama benden sana bi dost nasihati,ister 1. sirada ol ister son ne olursan ol burda gelipde su kelmede su sirada su keywordde ustteyim diye yazma 1 hafta surmez bidaha ruyanda gorursun orayi,iyiniyetini suistimal edecek kotuye kullanacak cok kisi var saygilarimla basarilar.
 • 05-06-2010, 13:51:23
  #4
  - Uptime oranınızı maximize edin. Sitenizin 7/24 ulaşılabilir olması, ilk sıra koltuğunuzu korumak için çok önemli. Bunun için server yazılımları veya extra hizmetler kullanabilirsiniz. Arama motorlarınca görünen bütün sayfalarınızın ulaşılabilir olması çok önemli, 404 hatası vb. hatalara anında müdahale edin.
  - Ana kelimenizi yan kelimeler ile destekleyin. Şöyle ki, ana kelimeniz seo ise ve Google’da zirvelerden kendinize yer edinmişseniz, yeni kelime çalışmanızı olabildiğince seo kelimesi ile alakalı bir kelime seçiniz. Misal serp, search engine marketing..
  - Sitenizden yeni yollar açın. İyi bir kelimede zirvedeyseniz, mutlaka bu kelimeden bağımsız birçok kelimeden de ziyaretçi alıyorsunuzdur. Bu kelimeleri iyi birkaç istatistik programı ile takip etmenizi öneririm, tek program ile çalışırsanız aradan kaçanlar olabilir. Bu kelimeleri seçip, onlar sayesinde, sitenizde keşfedilmemiş potansiyelleri bulabilirsiniz. Bu kelimeler üzerine çalışarak, buralardan yeni yollar açabilir ve site içi bağlantılarla ana kelimenizi zirvede tutabilirsiniz. Fazlaca uğraşmanıza gerek yok, bu kelimelerin üzerine wordpress kurabilir, buralara birkaç özgün içerik ile ana kelimeniz üzerine bir çok kaliteli sağlam full seo linkler sağlayabilirsiniz.
  - Özgün olmayan bir ton içeriktense, klavyenizden çıkan birkaç cümle kelime daha iyidir. Zirveye nasıl çıktığınızı bilmiyorum ama zirvede kalmak için, özgün olmayan içeriğin işe yaramayacağını söyleyebilirim. Zirvedeki bir site olarak Google Spider’larının sitenizde fırıldak gibi döndüğünü, eklediğiniz yeni özgün içeriklerin anında indexleneceğini ve değerlendirileceğini unutmayın. Mümkünse her bir sayfanızda her bir gün önemli değişiklikler olmasını sağlayın, aynı kalmayın. Klasiktir; content is king !
  - Kelimenin farklı varsayımları üzerine çalışın. Misal “Avukat İstanbul” kelimesinde zirveye çıktınız, siteniz iyi de ziyaretçi çekiyor ve siz de yerinizi kalıcı olarak sağlamlaştırmak istiyorsunuz. Bu durumda diğer tüm yollardan daha hızlı bir yol var. Kelimenin aranma ihtimali yüksek farklı varsayımları üzerine de kelime bazlı çalışmalarda bulunun. “İstanbul’daki hukuk büroları”, “İstanbul’da yaşayan avukatlar”, “İstanbul avukatları”. Bunlar üzerinde çalışırken de zirvede olduğunuz yani ana kelimenizi ihmal edip, sıranızı kaybetme ihtimaliniz var. Yine kelimelerde varsayımlar olayının tersini, şu şekilde de düşünmek mümkün: Yaptığınız bir dizi çalışmalar sonucu “Antalya’da 4 yıldızlı oteller” kelimesinde ilk sayfaya çıktığınızı gördünüz, bu durumda daha çok aranması muhtemel “antalya otel” kelimesi üzerine de yoğunlaşabilirsiniz.
  - Çapraz link değişimleri ile yeni backlinkler yapın. Bunu yaparken sitenizin pek de meydanlarda olmasına izin vermeyin. Çapraz değişimlerde kullanacağınız sitelerinizden bahsetmiyorum, arama sonuçlarında zirvede kalmayı hedeflediğiniz sitenizi site satışı, link satışı, link değişimi yapılan yerlerde asla yazmayın ama link değişimlerini mutlaka sürdürün ve çapraz hatta 3′lü çapraz olmasına dikkat edin.
  - Site içi SEO çalışmaları yapın. Eminimki zirvede olan siteniz, baştan aşağı site içi SEO çalışmaları yapılmamıştır. Tüm sayfalarınızda detaylı ve gerçekçi meta tag kullanımları, vb. açılımların doğru yerde ve zamanda kullanılması, URL rewriting çalışmaları.. Umuyorum
  - Arkanızdaki ve önünüzdeki siteleri periyodik kontrol edin. SEO olarak neler yapmışlar, algıladığınız Google algoritmasına göre siz nasıl karşılık verebilirsiniz, bunu mutlaka çalışın taktiklerini edinin. Rakibinizin yapmayı düşündüğü, yaptığı SEO içermeyen değişiklikleri revize ederek, SEO kuralları dahilinde kendi hamlenizi yapın ve rakiplerinizi kendi silahlarıyla vurmuş olun.
  - Yeni teknikleri kovalayın. Seochat, Search Engine Watch, Digitalpoint, Sitepoint gibi SEO konusunda uzmanlaşmış kişilerin olduğu toplulukları takipte olun..


  http://www.cihanhacihan.com/makalele...r-yapmali.html
  10 tane 10 kuruş 1 lira eder, 20 tane 5 kuruşta...
 • 05-06-2010, 13:51:38
  #5
  Yaslan arkana tadını çıkar.Artık yapabileceğin tek şey bu
 • 05-06-2010, 13:56:22
  #6
  @ MusLumcu

  Çok güzel anlatmıs ve artık kaliteli bloglardan bolca tanıtım yazısı almanızı öneririm.
 • 05-06-2010, 14:15:24
  #7
  umarım daha kimse sizi indiremez hocam çok iyi yerlere gelirsiniz
 • 05-06-2010, 14:24:39
  #8
  DeDiBaX adlı üyeden alıntı
  Tebrikler oncelikle arkadasim,ama benden sana bi dost nasihati,ister 1. sirada ol ister son ne olursan ol burda gelipde su kelmede su sirada su keywordde ustteyim diye yazma 1 hafta surmez bidaha ruyanda gorursun orayi,iyiniyetini suistimal edecek kotuye kullanacak cok kisi var saygilarimla basarilar.
  Bazı gerçekleri güzel dile getirmişsiniz tebrik ederim.
 • 05-06-2010, 15:22:09
  #9
  Tebrikler hocam, inş yerinizden asla inmezsiniz.

  Bol hitler ve bol kazançlar.