İpucu: Filtreden Çıkmanın Yolu - R10.net
 • 03-06-2010, 11:26:40
  #1
  Yine mi aynı konu diyen arkadaşlar olacaktır. Ama benim amacım sadece bildiklerimi ve denediklerimi paylaşmak.

  Google bazen yıllık sitelerimi nedenli nedensiz filtreye alıyordu. Bir siteme neredeyse 5 6 aydır içerik girmiyorum. Hiti 1,5k kazancı da 2 3 dolar iken ne olduğunu anlamadan hiç bir değişiklikte bulunmadan sitem ilk sayfayı bırak ilk 10 sayfada çıkmıyor. Durup duruken ne oluyorda google böyle cezalandırıyor anlamıyorum. Google dan yeniden değerlendirmede bulundum 2 3 defa hiç bir değişiklik olmadı.

  Daha sonra r10 daki tecrübeli arkadaşlardan aklımda kalan tavsiyemi 2 tane filtrede olan sitem için denedim. Ve ikisi de şuan filtreden çıktı. Yaptıklarımı madde madde yazıyorum.

  1- Benim iki tane reseller ve vps sunucum olmasından dolayı. Filtrede olan sitemi diğer sunucuya taşıdım. Böylelikle ip numaraları değişti.

  2- İçinde tamamen farklı bir kodlama ile site kurdum. Örnek olarak joomla varsa wp, wp varsa joomla. Diğer sitem içinde tek sayfadan oluşan index.html yaptım içinde bakımdayız çalışıyoruz tarzı bir sayfa yaptım.

  3- Daha sonra google a iki sitem içinde yeniden değerlendirmede bulundum.
  Sitemi tekrardan bakıma aldığımı ve gerekli düzenlemeleri yaptığımdan bahsettim.

  4-iki sitem içinde yaklaşık olarak 3 ile 5 gün arasında bekledim.

  Bu iki siteme uygulamış olduğum taktikleri farklı zamanlarda denedim. İkisi de tuttu. Hiç bir zaman kesin ve tam garanti veremem. Sadece tecrübelerimi anlatmaya çalıştım.
  Forever joomla
 • 03-06-2010, 14:23:05
  #2
  Yararlı ve işe yarar bilgiler sunmuşsun.

  Değerli bilgiler için teşekkürler.
 • 03-06-2010, 14:29:50
  #3
  paylaşımın azaldığı bir dönemde oturup yazma zahmetine katlandığın için ++++ rep
  Seni Kaybettiğime Üzülmüyorum , Ne Demişler Cana Geleceğine Mala Gelsin ...
 • 03-06-2010, 14:30:40
  #4
  Tabi bu sistem değiştirmeler yada sadece index.html eklemeler falan sadece siteyi filtreden çıkarmak için. Yoksa kos koca siteyi filtreye girdi diye heba edemem google ı kandırdıktan sonra 1 hafta sonra eski siteyi tekrar koyun yerine. Ben şuan çıktım ama daha eskisini koymadım. Biraz sular durulsun. Gece yarısı şafak operasyonu ile yerleştireceğim.
  Forever joomla