Google'ın Zeka Yaşı Kaç? - Sayfa 4 - R10.net
Anket Google'ın Zeka Yaşı Kaç?
Toplam Katılımcı Sayısı: 111
Google'ın Zeka Yaşı Kaç?
0-6 yaş arası
%24,32 (27 Oy)
6-12 yaş
%4,50 (5 Oy)
12-18 yaş
%4,50 (5 Oy)
18+
%11,71 (13 Oy)
O ulu bir bilgedir evlat!
%54,95 (61 Oy)
 • 24-05-2010, 23:41:10
  #29
  Günaydın Mağaradan çıkmanın zamanı gelmedi mi ?
  Sosyal Medya Hizmetleri - Global Head of Digital Marketing & Senior SEO Manager
 • 24-05-2010, 23:58:15
  #30
  ok4135 adlı üyeden alıntı
  Digiklan,
  ben 2002 sitesinde chatlakweb.com sitesini açtım.. bu işlerde yeni değilim wayback machine kullanıp sitemi inceleyebilirsin... r10da 2000 mesaj atmakla olmuyo bu işler.. yazımın sonuna '''Bu şimdi aklıma gelen belki de saçma sapan belki de dahiyane bi fikir ama Google'ın bunları düşünmesi lazım benim değil..''' yazmıştım heralde okumadım.. asıl yazımın sonuna da özellikle tartışmayı bilenler yazsın diye eklemiştim ama sanırım onu da okumadın..
  mesaj sayını başka yerlerde arttırmaya çalışırsan sevinirim ben bu kadar az mesaj yazmaktan ötürü gayet mutluyum..
  ayrıca kimse senden önce salak aptal vb kelime kullanmadı...
  ve yine ayrıca kimsenin haddini bildirmek sana kalmadı..

  İşi mesaj sayısına bağlıyacaksan ve söylediklerimi anlamak yerine saptıracaksan bu senin tercihin. Kaybeden veya kazanan sen olursun. Yazım da aptal kelimesi geçmiyor salak kelimesini de şahsa yönelik kullanmadım. Dediğim gibi. Burada google a işini öğretmeye çalışan çok çıkıyor da kendi işini öğrenmeye çalışan nadir bulunuyor.

  Benzeri bir milyon olan sohbet chat oyun siteleri ile uğraşıp sonra google 'ın zeka yaşını sorgularsan elbet birileri kral çıplak der. Sanki internette çığır açan bir site hazırladın google sana hakkını vermiyor.

  Mesaj sayıma bakmak yerine yazdığım bazı makalelere bakarsan özgün içerikli sitem neden hit almıyor isyanına bazı açılardan yanıt bulabilirsin belki. dost acı söyler ben sana uyarımı yaptım. Bu işler gelip google ile dalga geçmekle olmuyor.

  Sana haddini ben bildiremem doğru söylüyorsun.
  Ama google bildirir.

  saygılar

  basitçe de bir açıklama daha yapayım sorunun durumunu göstermek için. şu anda dünyada 3 yaşında bir çocuğun zeka düzeyinde bir bilgisayar bile yok. öğrenen gelişen mukayese eden kendi kendini programlayabilen bir bilgisayar yapılmadı. değil google en ileri seviye yapay zeka uygulamaları bile bu işi 3-5 yaşındaki çocuğun mizahi seviyesine bile erişemiyorlar. google lsi denilen bir yüzeysel semantik zeka motoru kullanıyor. sayfaları okuyup semantik analizlerine göre içeriğini anlamlandırabiliyor. ama sen google ne yapıyor bakmadan ne yapması gerektiğine geçmişsin bile.
 • 25-05-2010, 00:01:16
  #31
  Googleyi bir kız gibi düşünün. biraz bunu düşünün nedemek istedimi anlayacaksınız
  BLA BLA BLA!
 • 25-05-2010, 00:13:33
  #32
  google ne olursa olsun sonuçta sistemi anlık kontrol eden birileri yok başında. herşeyi takip eden mühendislerin yazdığı kodlar vardır . kodları kandırmak kolay olur tabiki.
  Tavsiye Edilenler
 • 25-05-2010, 00:22:09
  #33
  Googleden verim alabilmek için googlenin eline bişeyler şıkışdıracaksın doğrudur ancak bu şeker değil. Googlenin mantığını çöze bilmek için mantılklı düşünmek gerekiyor. Peki sen googleye ne verdinki ne istiyorsun ha ne verdinki derken şekerden bahsetmiyorum. iyi bir seo çalışması yapdınmı, özgün içerik girdinmi, yeterli sayıda backlink aldınmı, senin sitene benzer bir siteden link aldınmı, zaman herşeyin ilacıdır bekledinmi? İşte bu saydıklarım googlenin şekeridir google çok akıllı bir yapay zekaya sahip arama motorudur. googlenin bu derecede tanınmasıda bundan kaynaklanıyor unutmayalımki google kendi başına ilerlemiyor dünyanın en iyi mühendisleri tarafınca kontrol ediliyor saygılar...
 • 25-05-2010, 00:28:47
  #34
  digiklan,
  sürekli insanlığa yararlı olmaktan ve çığır açmaktan bahsediyosun. internette milyonlarca site var... içlerinde insanlığa yararlı olup çığır açan kaç site var sence?
  ayrıca oyun oynamak özellikle bir çocuk için en önemli zeka geliştirici unsurlardan biridir.. ve bu da insanlık için gayet yararlı bişeydir..
  ayrıca kaldı ki insanlığa hiç yararı olmasaydı da oyunlar sadece eğlence amaçlı oldukları için tercih edilebilirdi.. zaten interneti kullanan insanların çoğu bişeyler öğrenmekten ziyade zaman geçirmek için kullanmaktadır..
  benim amacım en başta tüm oyunları türkçeye çevirip sunmaktı ama normal olarak böyle bieşy yapamadım telif hakkı vs..
  neyse daha fazla bu tartışmayı kişiselleştirmenin alemi yok.. konuya dönersek sevinirim