İpucu: Arama Sonuçlarınızın Suyunu Nasıl Çıkarırsınız? - R10.net
 • 23-05-2010, 14:19:19
  #1
  Bir çok insan sitelerini google'da daha üst sıralara taşımak için optimizasyon ediyor. Bunda yanlış bir şey yok fakat tanım etiketlerinize gerçek özeni gösteriyor musunuz? Bir çok tanım etiketi ziyaretçilerinizden çok google botları için yazılmış gibi gözüküyor.

  Arama sonuçlarında 160 karakterlik bir mesaj hakkınız var. Bu insanların arama motorlarından sitenize geldiklerinde sitenizde ne görmek istediklerine göre olmalıdır.

  Pay Per Click insanları daha fazla tıklama oranları almak için reklamlarını kurcalarlar(reklamlarınızı kurcalıyorsunuz). Aynı uğraşı tanım etiketlerinizi düzenlemek için de yaparsanız, trafiklerinizdeki ani yükselişi, arama motorlarında yükselmeden dahi göreceksiniz.

  Eğer tanım etiketlerinize herhangi bir düzenleme yapmadıysanız, hemen yapmalısınız. Bu daha fazla trafik almanın en kolay yoludur.

  Tam anlamıyla ipucu mu bilemiyorum. Bana gelen ingilizce bir e-postadan çeviri yaptım. Dilbilgisi ve çeviri hatalarını göz ardı ediniz, çeviri konusunda pek iyi değilim.
  Yararım olduysa ne mutlu.
 • 23-05-2010, 14:35:53
  #2
  Tanım etiketlerini daha çok ziyaretçi çekebilmek için kullanıyoruz doğru.
  Örneğin yazıya bir başlık girdiniz ama insanların arama sırasında kullandıkları diğer başlıkları da etiket olarak kullanarak onları da sitenize çekebilirsiniz.
  Ama kullandığınız etiketler çok fazla olmamalı ve konuyla bağlantılı olmalı.

  Rekabetin yüksek olduğu tek veya 2-3 kelimelik etiketlerden de pek fazla birşey beklemeyin bunlar sadece sitenize giren kullanıcıya yardımcı olabilir.