Bazı önemli Kullanıcı Search Engine Optimization Hataları;

1. Etik Olmayan Search Engine Optimization Danışmanları;

Günümüzde Search Engine Optimization ( Arama Motoru Optimizasyonu ) hizmeti veren birçok site görebilirsiniz. Bazı Search Engine Optimization şirketleri etik olan teknikleri kullanırken bazıları da etik olmayan Search Engine Optimization teknikleri kullanmaktadır. Bu konuda kim Search Engine Optimization danışmanı kiraladı bilmiyorum. Ne zaman sitesi cezalandırılırsa o zaman bilecektir. Sonuç olarak eğer Search Engine Optimization kiralamak istiyorsanız ve saygın bir Search Engine Optimization danışmanı seçecekseniz ilerleme raporlarını ve güncellemeleri düzenli olarak temas halinde tutacak.

2. Siyah Şapka ( Hile ) Kullanım Teknikleri

Yukarıdaki cümlede belirtmiş olduğu gibi giriş sayfaları teknikleri gibi, anahtar kelime doldurma, gizli metin vBulletin. hile örnekleri olarak gösterilebilir. Yani uzun vadede başarı istiyorsanız, bu tür tekniklerden uzak durunuz.

3. Hemen Sonuç Beklemek

Search Engine Optimization hizmetinden hemen sonuç almayı asla beklemeyin. Biraz sabırlı olalım. Başarılı Search Engine Optimization hizmeti zaman alır ve iyi bağlantı kurmayı gerektirir. Search Engine Optimization ya başlamadan önce sabırlı olmayı ve çok zaman harcamayı kabul etmelisiniz.

4. Şirket İçi Optimizasyon

Geçmişte de şimdi de Search Engine Optimization yu kendi yapabileceğini zanneden kişiler vardır. Bunlar Search Engine Optimization yu kolay bir iş olduğunu zannederler. Ama kullanmaya başladıktan sonra kolay bir iş olmadığını anlayacaklardır.

5. Hedeflenmiş Anahtar Kelimeler

Çoğu zaman Search Engine Optimization bazı hedefsiz anahtar kelimeler için çalışmayı görmezden gelebilir. Yeterince trafik alamazsanız hedeflenmiş anahtar kelimelerinde iyi sıralama alamazsınız. Bu yüzden iyi trafik alabilme için doğru anahtar kelimeleri seçmek zorundasınız.

6. Gereksiz Grafik ve Flash

Pek çok web tasarımcı, siteyi iyi görüntülemek için sadece ağır grafik ve flash koyarak yaparlar. Sitede ağır flash ve grafikler yerine küçük grafik ve iyi miktarda flash kombinasyonu koyulmalıdır. Yani ağır flash ve grafiklerden kaçının.


7. Alakasız Bağlantılar

Bildiğiniz gibi Google da iyi sıralama alma şansı arttı. Ancak pek çok Search Engine Optimization aldığı linkler ilgisiz link olarak sayılıyor. Onlardan kendi sitesine geri gelen alakalı olmayan linkler umurlarında değil. Google bu bağlantıları göz önünde barındırmaz. Bu yüzden içeriğinizle alakalı bağlantılar almaya çalışın.


8. Çoklu Search Engine Optimization Teslim

Günümüzde arama motorlarına birden fazla link göndermek gerekli değildir. Birden fazla link gönderimi arama motorları tarafından spam olarak belirlenebilir.


9. Başlık Etiketi

Farklı sitelerde kendi şirket ya da ürün adının birçok etiket halinde görebilirsiniz. Ama tavsiye olarak başlığınızdaki ana kelimeyi anahtar kelime olarak belirlemeniz gerekir. Ayrıca başlık etiketi uzunluğunu en az 65 karakter tutmalısınız.


10. Tüm Arama Motorları Aynı Değildir

Birçok kişi tüm arama motorlarının aynı olduğunu düşünüyor. Optimize içerik, anahtar kelimeler, bağlantılar, böylece bir şey için en az bir en fazla üç en iyi arama motoru vardır.

Alıntı: http://www.wmtrk.com/

Makale çeviri: ReaLisT