Sitemin durumu nasıl sizce - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 01-05-2010, 01:47:01
  #1
  arkadaşlar analitikten baktım genelde sitemde ortalama geçirilen süre 16 dakika hemen çıkma orası %47 diyor bu nasıl birşey şimdi iyimi kötümü
 • 01-05-2010, 03:47:25
  #2
  on altı dakika bence çok iyi bir ortalama. benim bir sitem var sitenin yapısı gereki hemen çıkma oranı yüzde seksen altı ortalama sitede kalma süresi ise bir dakika beş saniye gibi birşey. Ama bun durum hedeflediğim kelimelerde beni düşürmedi hatta iyi kötü bir şekilde yükseldim de diyebilirim. Tek sayfalık bir çeviri sitesiydi bu anlattığım.

  Bence hemn çıkma oranı ve ortalama kullanıcı süresi çok iyi. ama dediğim gibi benim tecrübelerime göre ben iyi diyorum.
  hdbelgesel.com domain 500 TL
 • 01-05-2010, 05:54:52
  #3
  16 dakika gerçekten güzel bir süre. Alexa bakımından yararlarını göreceksiniz.
 • 01-05-2010, 12:14:33
  #4
  BuRacK adlı üyeden alıntı
  16 dakika gerçekten güzel bir süre. Alexa bakımından yararlarını göreceksiniz.
  Alexada kullanıcının sitede geçirdiği zaman çok önemli biliyorum ama çok ama çok iyi takip ettiğim bir forum var. yaklaşık 200 kişilik bir gurup sabahtan akşama kadar forumdan çıkmıyor. Ama alexa sırası nisan ayında 350k dan 560k ya düştü. hiti biraz düştüğünü biliyorum ama kulalnıcıların ortalama süresini bu kadar yüksek tutarken bu denli bir düşüşe anlam veremedim.

  Yeni teorime göre, alexa kullanıcıların google gibi arama motorlarından web siteye girince onların sitede kalma durumunu göz önüne alıyor. Sık kullanılanlar veya direk adres ikinci planda. Biraz saçma geldi banada ama bu ay alexa yı baya takip ettin başka siteleride göz önüne alarak. Böyle bir sonuç çıkardım.

  birde bazı arkadaşlar google analizi kaldırın yükselirsiniz diyorlar, nedneleri arasındada google kullanıcının sitede kalma süresini göremediği için bu dezavantajı avantaşa dönüştürebiilrisiniz deniyor. Özellikle bu forumdada böyle bir konu var. Eee ozaman alexa sitede kalma oranını nasıl biliyor. Googlenin bilemediğini alexa bile bilir mi.

  google analiz olayına aslında bende bazı yönlerden katılıyorum. Ama nedenleri arasında sayılan maddelerin çok farklı olduğunu düşünüyorum.
  hdbelgesel.com domain 500 TL