Uzun kelimelerin SEO etkisi - Sayfa 2 - R10.net
 • 18-04-2010, 23:37:53
  #10
  sedathut adlı üyeden alıntı
  Benim iyimakale com diye bir sitem var diyelim, ismail yk nın son albümü ile ilgili bir makale yazdım.

  titlesi ne olacak İsmail YK son albüm ismi
  pr değerim 1 2 3 ilk sayfada çıkarmıyım sence. Bence ilk 5 sayfada bile çıkma olasılığı düşük.

  Benim demek istediğim gücüne göre davranmak gerek...
  Ben bu titleyi

  İsmail Yk (son albüm ismi) (a şarkısı) müzik klipleri ve mp3 şarkıları
  Olarak yazarım..(pek makale titlesi olmadı ama sacede uzun titleye örnek vermek istedim)

  Veya şöyle yazarım.
  İlk googleye İsmail Yk (son albüm ismi) yazar aratırım, ilk sayfadaki sitelerin titlelerine bakar tıpa tıp aynısını yazmamaya çalışırım.

  Bir örnek daha verim
  (son albüm ismi) İsmai YK'ın son albüm şarkıları online video ve mp3 olarak dinle.

  PR değerim 5 olsa bunu kısaltırım
  6 olsa direk İsmail Yk (son albüm ismi) olarak yazarım..

  Denildiği gibi title uzadıkça google kelimeye okdaklanması düşüyor ama rekabeti yüksek SEO kelimelerde uzun title herzaman işe yarar heleki pr veya alexa sıranız düşükse..

  Saygılarımla,
  senin yaptığın yöntem hit getirir. o kelime grubunda çıkarsın.
 • 19-04-2010, 10:42:00
  #11
  aslanbash adlı üyeden alıntı
  bu istikamette bir görüş var evet, şurada belirttim.

  ama çok aranan ( mesela aylık 100.000'in üstü ) kelimelerde ilk sayfada olan web siteleri ( ki her biriyle bir seo uzmanı ilgileniyordur ) neden sadece "anahtar kelimeyi seçmemişler" bunun bir açıklaması olması gerekir. Mesela çelik kapı araması, car insurance quotes araması vs. bütün aramalar böyle.

  Söz gelimi, çelik kapı diye arama yaptığımızda ilk sayfanın baştan aşağıya başlığı sadece çelik kapı olan web siteleriyle karşılaşabilirdik. ( karşılaşmalıydık veya )

  İlk sayfada çıkmak için title'dan farklı unsurlar da gereklidir. Ve bunlar tam olduğunda ( ki biz buna otorite ünvanı almak diyoruz ) özellikle google, title'daki kelime dağılımının oranına takılmıyor.

  Diğer anahtar kelimelere sahip siteler hasbelkader oraya gelmişler diyelim, ingilizce google'da seo diye arattığınızda alt alta başlığı sadece "seo" dan ibaret olan siteler görürdük herhalde. ( Seo'nun uzmanları fazla kelime kullanmanın arama sonucunu değiştirdiğini düşünmüyorlar ) Orjinal başlık sahibi olmak önemli, sadece anahtar kelimeden oluşan başlıklar google'a çok özgün gelmeyecektir, alt alta aynı başlığa sahip on sonucu sıraladığını hiç göremiyoruz, ki öyle olduğu için teoride anahtar kelimenin dışına fazla çıkılmaması gerektiği söylense de pratikte, otorite olunduktan sonra çatır çatır pek çok kelime kullanılabiliyor, zerre kadar da etkilemiyor sırayı.
  Semantik yoğunluğu yükselttiğinizde bu sizin bir arama teriminde çıkmanızı engellemez.
  Ama gereken backlink sayınızı yükseltir.
  Sizin sadece [seo] yazan bir title ile seo aramasında ilk sayfaya çıkmanız için 2k faydalı backlinke ve daha kısa bir sürece ihtiyacınız olur.
  Eğer title olarak [en iyi seo makaleleri detaylı seo analizi] kullanırsanız seo aramasında ilk sayfadan çıkmak için 5k-9k backlinke daha uzun bir sürece ihtiyacınız olur.
  Yok title yazmayın 80k backlink ile boş sayfayı seo aramasında ilk sayfaya sokarım ben ))

  Onpage faktörler offpage faktörlerin değerini etkileyen bir konudur. Eğer google bot sitenizi okurken semantik olarak düşük yoğunlukta gördüğü anahtar kelimenize düşük çarpan puanı eklerse sizin çarpılacak backlink gücünü yükseltmeniz gerekir.

  saygılar
 • 19-04-2010, 13:54:28
  #12
  digiklan adlı üyeden alıntı
  Onpage faktörler offpage faktörlerin değerini etkileyen bir konudur. Eğer google bot sitenizi okurken semantik olarak düşük yoğunlukta gördüğü anahtar kelimenize düşük çarpan puanı eklerse sizin çarpılacak backlink gücünü yükseltmeniz gerekir.

  saygılar
  Bu cümlenizi biraz daha açarmısınız sayın hocam.
  Otobüs Lazım ?
 • 19-04-2010, 14:19:15
  #13
  volera adlı üyeden alıntı
  Bu cümlenizi biraz daha açarmısınız sayın hocam.
  yani site içi seonuz zayıfsa, site içi optimizasyonu güçlü bir siteyle rekabette dış etkenlerinizin daha güçlü olmasının gerektiğini vurguluyor durumu eşitleyebilmek için. (daha fazla backlink gibi.) -ki katılıyorum üstada.
  Eğer konu linki ile pm istiyorsam gerçekten konu linki ile istiyorumdur.
 • 19-04-2010, 14:21:06
  #14
  Bende şöle bir şey eklemek istiyorum.Google bu tür konular hakkında bir çok soru geliyor. Uzun url ler uzun title v.b. Google:"URLleri yeniden yazmaya harcayacağınız emeği sitenizin içeriğini geliştirmeye harcamanızdır. Bu yaklaşım arama sonuçlarımızdaki sıralamanız açısından daha faydalı olacaktır."
  Hayat Çok Garip Vapurlar Filan
 • 19-04-2010, 14:34:01
  #15
  DizZy adlı üyeden alıntı
  yani site içi seonuz zayıfsa, site içi optimizasyonu güçlü bir siteyle rekabette dış etkenlerinizin daha güçlü olmasının gerektiğini vurguluyor durumu eşitleyebilmek için. (daha fazla backlink gibi.) -ki katılıyorum üstada.
  Saol üstadım çaktım davayı
  Otobüs Lazım ?
 • 21-04-2010, 17:57:29
  #16
  hit mi ? google da üst sıralarda çıkmakmı? ikisi aynı şeymi?
  ben İsmail YK son albüm ismi 'ni arıyorsam title böyle olan linke googlda aramalarda en altta olsa gider tıklarımİsmail Yk (son albüm ismi) (a şarkısı) müzik klipleri ve mp3 şarkıları manken vs
  gibi şeyleri zaten atlarımGoogle bu şekilde bir filtre geliştirmeye çalışıyordur mutlaka ne kadar başarılı olduğu şüpheli. Zira aramalarda şahsen ben en üsttekine direkt tıklamıyorum kendim de filtre ediyorum. Arkadaş dediği title ile benimki gibi bir filtreye maruz kalsa kesin hit patlaması yaşar
 • 21-04-2010, 22:13:05
  #17
  Son zamanlarda r10.da gördüğüm en kaliteli ve düzeyli tartışma...
  Arkadaşlar bilgileriniz çok değerli.Bu konudan çok şey öğrendim.
  Hepinize çok teşekkürler...
  Sadece iki şey sonsuzdur;Evren ve insan ahmaklığı.İlkinden o kadar da emin değilim.
 • 19-09-2010, 13:17:35
  #18
  Az önce siteye konu ekler iken bir kaç konuyu farklı olarak ekledim bakalım ne gibi faydası olacak göreceğiz,ki şöyle örneklendireyim sizlerde fikrinizi söyleyin inşallah.

  konu başlığını kısa tuttum 'Fenerbahçe Beşiktaş Maçı izlenimleri'
  url i ise 'siteadı.com/fenerbahce-besiktas-macı-canli-izle-golleri-justin-tv.html

  olarak eklemiş olduk bunun tersinide düşünebilirsiniz url yi kısa tutup title yi uzatabilirizde hangi seçenekler daha faydalı olacaktır sizce.