Daha önce kullanılmış fakat düşmüş domaini regledim neler yapmalıyım ? - R10.net
 • 19-03-2010, 18:01:01
  #1
  Daha önce kullanılmış fakat düşmüş domaini regledim neler yapmalıyım ?

  Düşmüş olan domaini reglemeden önce mutlaka ama mutlaka işin ustası olmuş webmaster arkadaşlar dan yardım istemelisiniz. Bunu diyorum çünkü domain google'dan banlı olabilir, filtreye girmiş olabilir ya da sandbox durumun da iken düşmüş olabilir. Her ihtimali göze almak lazım. Eğer bu bahsettiğim durumlar yoksa reglemeniz için önünüzde bir engel yok demektir.

  Domaini regleyip siteyi kurduk gerikirse http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresine gidip siteyi tekrar google'a tanıttık. Peki şimdi ne yapmalıyım ?

  Düşmüş domain dahi olsa kesinlikle siteye aşırı içerik girmeyin. Ayrıca bir çok toplist adresine sitenizi kayıt etmeyin. Böyle durumlar da google başınızı ağrıtabilir. Yukarıda bahsetmiş olduğum durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Burada önemli olan husus zaten domain eski olduğu için google siteyi daha önceden tanıdığından dolayı büyük ihtimalle indeksleme probleminiz olmayacaktır. Konu açar açmaz belki de hemen google'da yerinizi alabilirsiniz. İlk etapda önemli kelimeleri ve hit yapacak konuları bulup yavaş yavaş siteye içerik girmeye başlayabilirsiniz. Bu anlattıklarımı 1 ya da 2 ay bu şekilde devam ettirmeniz de fayda var.

  Sürçi lisan ettiysek affola

  Makaleyi hazırlayan: netozgurlugu

  Kaynak belirterek siteleriniz de kullanabilirsiniz.

  Saygılarımla..
  Ufkun ne kadar genişse, hedeflerin de bir o kadar geniş olmalı
 • 20-03-2010, 12:12:48
  #2
  banlanmış bir domain düşerse yeniden alındığında banlanma durumu devam ediyormu? ben mi yanlış öğrendim. yeni domain gibi değerlendirilir diyorlar ban, pr gibi özellikler hepsi silinmiyor mu?