Google neden sitemi indekslemiyor? Google ne kadar sürede indeksler? - R10.net
 • 13-03-2010, 14:23:51
  #1
  Google neden sitemi indekslemiyor? Google ne kadar sürede indeksler?

  Evet şu sıralar herkes de bu sorun devam ediyor ve merak konusu olduğunu biliyorum. Google aritmetiğini anlamak ne yazık ki zor. Herkesin de bildiği gibi google sıfır'dan reglenen domainlere hemen toleranslı davranmıyor. Aradan en az hemen indeks alabilmek için 1 ya da 1.5 ay gibi bir süre geçmesi gerekiyor.

  Sıfır'dan domain regledik sağlam bir hosting firmasına sitemizi yerleştirip kurduk ne kadar süre içinde sitemiz indekslenir?

  Bunu aslında kestirmek mümkün sitemizi kurduktan hemen sonra http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresine girip sitemizi google'a kayıt ediyoruz. Ardından sitemap'larımızı da kurup "Google Web Yöneticisi"ne girip sitemap'ı ekliyoruz. Domain de herhangi bir ban vb. durum yoksa eğer artık iş sadece google'a kalmış demektir. Yeni domainleri google 6 ila 7 gün içerisinde sadece anasayfa dahil olmak üzere google sıralamasında yerini alır ama tabi hemen ön sıralar da yer almazsınız. "Sitem aramalar da neden çıkmıyor? Sitem neden arka sayfalar da yerini aldı vb.." durumlar da paniğe kapılmayın. Bunun nedeni ise domainin yeni olmasından kaynaklanmaktadır. Zaman içinde google sitenizin sıralamasını değiştirecektir.

  Siteye Düzenli İçerik Nasıl Girebilirim ?

  Yeni domainler için kesinlikle siteye aşırı yüklenmeyin. Daha sonra site elinizde kalmasın. Yeni siteler için günde 5 ya da 6 konu açmak yeterli gelecektir. Ama kesinlikle kopyala yapıştır yerine bir kaç cümle kendiniz birşeyler ekleyip konuları özgün açmaya özen gösteriniz. İlk başta 5 konuyu özgün açmak koşulu ile 1-2 saat arayla siteye düzenli içerik girebilirsiniz. Bu şekilde sıkılmadan usanmadan konu açmaya 1 ay devam edin. Daha sonra meyvesini siz yiyeceksiniz.

  Bu sayede zamanla hem ziyaretçi sayınız artmış olur hem de kısa bir süre içinde google'ın gözüne girmiş olursunuz.

  Siteme ne zaman link alacağım?

  Bunun için aceleye gerek yok. Herşeyi zamana bırakın. Yukarıda ki mesajım da yazdığım gibi siteniz 1-1.5 ay içinde indekslemeye başlayacaktır. İndesleme başladı diye hemen gidip link alırsanız sizin için pek sağlıklı olmaz. Siteye link alma süresi 3-4 ay arasıdır. Ama bir kaç eski siteniz varsa iyi hit yapan konular arasına yeni domain linkini aşırıya kaçmamak koşulu ile ekleyebilirsiniz.

  Zaman ayırıp okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim..

  Makaleyi hazırlayan netozgurlugu

  sürç-i lisan ettiysek affola

  Ufkun ne kadar genişse, hedeflerin de bir o kadar geniş olmalı
 • 13-03-2010, 14:32:56
  #2
  Detaylı ve anlaşılır anlatım teşekkürler.
 • 14-03-2010, 04:40:19
  #3
  güzel açıklamalar. teşekkürler.
  yalnız bir konuda düzeltme yapacagım. yeni reglanan domain de olsa siteyi kurduktan cok kısa bir zaman sonra indexlenebilir. bircok siteyi bu şekilde indexlettim.

  hatta netreklam kullanıcı adı olacak galiba bir arkadaşın 8 ayda ??? indexlenmeyen bir sitesinin indexlettim. 8 ayda ne yaptıysa indexlenmemiş. sitemap, google ekleme vs hepsini yapmış